Ogznet.com
Telefondan İnstagram Giriş Bilgilerini Silme Nasıl Yapılır? Paylaş:
Photo by Katka Pavlickova on Unsplash

Telefondan İnstagram Giriş Bilgilerini Silme Nasıl Yapılır?

Herhangi bir uygulamada, oturumu kapatmak için hesaptan çıkış yapmanız gerekir. Oturum açmak için, Android cihazlarda otomatik doldurma özelliğini kullanmadıkça, giriş bilgilerini tekrar girmeniz gerekir. Ancak Instagram’da işler biraz farklı. Instagram giriş bilgilerinizi saklayarak, bu bilgileri hatırlama zahmetinden kurtarıp hızlı bir şekilde giriş yapmanızı sağlar.

Instagram Hatırlanan Hesabı Kaldır

Instagram uygulamasını açtığınıda giriş ekranında Devam Et seçeneğini göreceksiniz. Bu biraz ürkütücü.

Eminim ki, telefonunuzu tutan herhangi biri Instagram hesabınıza giriş yapabileceğinden, bunun pratik bir çözüm olmadığını düşünüyor olmalısınız. Ancak kişi giriş bilgilerini Instagram'dan nasıl kaldırır veya otomatik olarak uygulamaya giriş yapmasını nasıl engeller?

Instagram, bunun için bir yol sunar. Burada, hatırlanan hesapları Instagram'dan nasıl kaldıracağınızı anlatacağım.

Başlayalım!

Instagram Giriş Bilgilerini Kaydetme

Instagram giriş bilgilerinizi otomatik olarak kaydetmiyor. Giriş bilgilerinizin kaydedilmesini engelleyebileceğiniz bir seçenek sunar. İşte nasıl;

1. Adım: Instagram uygulamasını açın ve profil ekranınıza gidin.

2. Adım: Sağ üst köşedeki üç çubuk simgesine dokunun ve menüden Ayarlar'ı seçin.

3. Adım: Aşağı gidin ve hesap adınızdaki Çıkış Yap'a dokunun.

4. Adım: İki formdan birinde bir açılır pencere belirecektir. Oturum açma bilgilerimi hatırla yazan bir metin içeren bir oturum kapatma kutusu göreceksiniz. Önce işaretini kaldırın ve ardından Oturumu kapat seçeneğine dokunun.

Alternatif olarak, Instagram'ın hesap ayrıntılarınızı hatırlamasını isteyip istemediğinize karar verebileceğiniz bir seçenek bulacaksınız. Şimdi değil üzerine dokunun.

Instagram'dan çıkış yaptıysanız ve şimdi hatırladığınız bilgileri silmek istiyorsanız, tekrar giriş yapmanız ve yukarıda belirtilen adımları izlemeniz gerekir. Alternatif olarak, aşağıda belirtilen yöntemi de kullanabilirsiniz.

Instagram Hesabı Kaldır

Çıkış yaptığınızda, uygulama veya web sitesi sizi Instagram'ın giriş ekranına götürecektir. Burada iki seçenek bulacaksınız; Farklı giriş yap ve Kaldır. İlkine basarsanız, Instagram bilgilerinizi kaydettiği için otomatik olarak giriş yaparsınız. Giriş bilgilerini silmeniz gerekirse, Kaldır üzerine dokunun. Eylemi onaylamanızı isteyen bir açılır pencere belirecektir. Kaldır üzerine dokunun. Bunu yaptığınızda, bir dahaki sefer giriş yapmak istediğinizde giriş ayrıntılarını girmeniz gerekir.

Benzer şekilde, Instagram'da birden fazla hesabınız varsa ve Oturum açtığınızda tüm hesaplardan çıkış yaptığınızda, oturum açma ayrıntılarını kaydetme seçeneğiniz olur. Belirli bir hesap belirtemez ve seçemezsiniz.

Oturumu kapattıktan sonra, Instagram uygulamasının ana ekranında birden fazla hesap göreceksiniz. Ayrıntılarını silmek istediğiniz öğenin yanındaki üç nokta simgesine dokunun ve menüden Kaldır'ı seçin. Bu, söz konusu hesabın hesap ayrıntılarını telefonunuzdan kaldıracaktır.

Instagram Bilgileri Temizle

Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, aynı zamanda giriş bilgilerini silmek için Instagram uygulamasının verilerini temizleyebilirsiniz. Verileri temizlemek, profilinizde olan Instagram fotoğraflarını kaldırmaz. Ancak, bir kopyasını galerinize kaydetme seçeneğini etkinleştirdiyseniz, cihazınızdaki Instagram resimlerinin kopyaları bu yöntem kullanılarak silinecektir. Bu yöntemi izlemeden önce onları farklı bir klasöre taşıyın.

Verileri silmek için, işte adımlar:

1. Adım: Android cihazınızda cihaz ayarlarını açın ve Uygulamalar / Uygulama Yöneticisine gidin.

2. Adım: Tüm uygulamalar altında, Instagram üzerine dokunun.

3. Adım: Cihazınızda bulunan seçeneğe bağlı olarak, ardından Depoyu, ardından Verileri temizle veya Depoyu temizle öğesine dokunun.

Facebook'tan Çıkış Yap

Facebook'unuzu Instagram'da oturum açmak için kullanıyorsanız ve yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa, Facebook uygulamasından da çıkmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra Instagram uygulamasını açın ve oturumunuz kapatılır. Sonra tekrar Facebook'a giriş yapın. Şimdi, Instagram'da manuel olarak oturum açana kadar, oturum açamayacaksınız.

Tarayıcıda Instagram'dan Çıkış Yap

Masaüstü sürümünden çıkmak, diğer web sitelerinden farklı olarak kolay bir seçenek değildir. Seçenek gömülüdür.

İşte nasıl;

1. Adım: Tarayıcınızda Instagram'ı açın ve profil ekranına gidin.

2. Adım: Profil düzenle düğmesinin yanındaki Ayarlar dişli simgesine tıklayın.

3. Adım: Menüden Oturumu Kapat'ı seçin.

Tüm Cihazlarda Instagram'dan Çıkış Yapın

Herhangi bir sebepten dolayı, tüm cihazlardan çıkış yapmanız gerekiyorsa, Instagram bunun için özel bir seçenek sunmuyor. Bu yüzden parolanızı değiştirmeniz ve tüm cihazlardan çıkış seçeneğini seçmeniz gerekecektir. Bundan sonra, PC dahil tüm cihazlardan çıkış yapacaksınız.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz