Ogznet.com
Image by Freepik

Instagram’da satış yapmak için dikkat etmeniz gereken ipuçları

Instagram, e-ticaret işletmeleri için büyük bir satış potansiyeline sahiptir. Platform da bunu bildiği için müşteri alışveriş deneyimini geliştirmek ve Instagram’da satış yapmak için daha fazla özellik sunuyor.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Instagram, şu anda en popüler ve en ilgi çekici paylaşımlarla, kitlesini çok hızla büyüten bir sosyal medya ağıdır. Business Instagram'a göre, platformda bir milyardan fazla kullanıcı var ve bu kullanıcıların %80'i en az bir işletmeyi takip ederken, %60'ı ise uygulama içinde yeni ürünler keşfediyor.

  Başka bir deyişle Instagram, e-ticaret işletmeleri için büyük bir satış potansiyeline sahiptir. Platform da bunu bildiği için müşteri alışveriş deneyimini geliştirmek adına e-ticaret ile ilgili daha fazla özellik sunuyor.

  Ürünlerinizi hızlı bir şekilde satmak istiyorsanız, kısa süreli içerik paylaşımını deneyin. 2016 yılında Instagram, Hikayeler özelliğini tanıttığında, hiç kimse geçici içeriğin bu kadar popüler olacağını tahmin edemezdi.

  Instagram'dan Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler

  Bugün, 500 milyondan fazla Instagram kullanıcısı günlük hikayeler paylaşıyor veya izliyor. Bu nedenle ürün satışlarını arttırmak için bu paltformu kullanmak kolaylaştı. Peki Neden? Çünkü 24 saatlik sınırlı görünüm ömrüne sahip olan bu içerikler "olan biteni kaçırma korkusu" (FOMO) etkisi yaratır, bu yüzden kullanıcılar Instagram Hikayeleri izlemek için çok zaman harcarlar. Markalar için bu, satışları hızlı bir şekilde artırmak için harika bir fırsat demektir. Bugünlerde giderek daha fazla markanın Instagram Hikayeleri kullanması bu yüzden şaşırtıcı değildir.

  1. Ürünlerinizin Reklamını Yapın

  Piyasadaki rakiplerin önüne geçmek, yeni müşteriler kazanmak ve var olanları elde tutmanın en iyi yolu farklı ürün yelpazesine sahip olmaktır. Ayrıca, müşterilerin en sevdikleri markaları sosyal medyada takip etmelerinin bir numaralı nedeni, ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgilenmeleridir. İnsanlar daha piyasaya sürülmeden önce yeni ürünleriniz hakkında bilgi edinmek ister. Instagram hikayelerini kullanarak ürünleriniz hakkında merak oluşturup reklam yapabilirsiniz.

  2. Zaman Sınırlaması Olan Fırsatlar ve Teklifler Sunun

  Eğer Instagram üzerinden e-ticaret satışlarını artırmak istiyorsanız, takipçilerinize ürününüzü denemeleri için sağlam bir neden vermeniz gerekir. Müşterilerin isteklerini fazla para harcamadan çözmelerine yardımcı olacak, mevcut bir ürününüz için özel pazarlama teklifleri hazırlamanız önemlidir. Böylece, belli bir zaman dilimi içinde bir ürün için cazip bir fiyat etiketi sunmanız, takipçilerinizin dikkatini çekecek ve onları potansiyel müşterilere dönüştürecektir.

  İnsanlar internetteki en iyi fırsatları bulmak istiyorlar; bu nedenle belli zaman dilimleri için cazip fiyat teklifleri sunmak, dikkatlerini çekmenin denenmiş bir yoludur.

  Kısa ömürlü içerik 24 saat içinde kaybolsa da, takipçilerinizi fırsatlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmeye teşvik eden ve böylece takipçilerinizi, müşterileriniz haline getiren göz alıcı Instagram Hikayeleri oluşturmak önemlidir.

  İşte bunun için size yardımcı olabilecek bir site var. Instagram hikayeleri oluşturmanın hızlı ve eğlenceli bir yolunu bu siteden bulabilirsiniz. Crello'nun güçlü Instagram hikayesi oluşturucusu ile hızlı bir şekilde Instagram hikayeleri oluşturun. İster eğlenceli kişisel hikayeler, isterseniz işinizi tanıtmak olsun, Crello, her türlü resim ve video içeriğini kullanarak tek tıkla Instagram hikaye tasarım programıdır.

  Crello - Instagram Hikayeleri Yaratmanın Hızlı ve Eğlenceli Yolu

  İster eğlenceli hikayeler oluşturun ister işinizi tanıtın, Crello her türlü resim ve video ile yaratıcılık kazanmanız için bas ve tıkla Instagram hikaye tasarım aracıdır.

  3. Yeni Ürün Lansmanı

  Yeni bir ürün çıkardıysanız, müşterilerinizin bu ürünleri satın alması için ek bir neden vermeniz gerekir. Ancak ürünü satmak istediğiniz müşterilere ürün tanıtımını yapamadığınız sürece, yeni bir ürüne sahip olmak hiçbir şey ifade etmez. Instagram kullanıcılarının çoğunluğu platformda yeni ürünler keşfettiğinden, onların ilgisini çekmek için ürününüzü Instagram Hikayeleri ile tanıtmanız gerekir.

  4. Kullanıcı Yorumları ve Uzman Ürün İncelemeleri

  Müşteriler, sponsorlu ilanlar ve ücretli reklamlar aracılığı ile ürünlerinizi görse de, doğru satın alma kararlarını vermek için uzman incelemelerini ve önerilerini çok önemserler.

  Aslında, müşterilerin %87'si arkadaşlarından ve aileden gelen ürün önerilerine daha çok güveniyorlar. E-ticaret markaları için kullanıcılar tarafından yapılan yorumlar çok önemlidir. Potansiyel müşteriler için ürününüz hakkında diğer kullanıcıların yaptığı paylaşımlar, markanıza güvenmeleri ve bunları piyasadaki diğer seçeneklerin önüne geçirmeleri için sağlam bir neden sunar.

  Instagram Hikayelerini sadece tanıtım resimleriyle doldurmadan, kullanıcılar tarafından yapılan olumlu yorumlar ile birlikte yayınlamak daha mantıklıdır.

  Büyük bir şirket değilseniz, müşterilerin sizin ürünleriniz için yorum yapmasını teşvik etmek zor olabilir. Bu durumda, diğer müşterileri etkilemek için popüler insanlarla işbirliği yapabilir ve ürününüz hakkında olumlu paylaşımlar yapmalarını sağlayabilirsiniz.

  Sonuç

  Instagram, ürünlerini uygulama üzerinden satmak isteyen e-ticaret firmaları için harika bir pazar haline geldi. Instagram Hikayelerinin popülaritesi ile, şirketlerin e-ticaret satışlarını fazla zaman harcamadan arttırması çok daha kolaydır.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz