Instagram hikaye gizleme nasıl napılır? Nasıl kaldırılır?

Bazı insanlardan Instagram hikayelerini gizlemek mi istiyorsunuz? Belki arkadaşlarınızın veya eski sevgilinizin son gezi fotoğraflarınızı görmesini istemiyorsunuzdur. Bu insanlar takipçi listesinde kalacak kadar önemlidir, ancak aynı zamanda en son Instagram hikayelerine bakmalarını da istemezsiniz. Instagram’daki birinden bir hikayeyi nasıl gizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Instagram Hikayeyi Belirli Takipçilerden Gizleme

Instagram'da bir hikaye yayınladığınızda, tüm takipçileriniz bunu sosyal platformda görebilir. Uygulamada bir gizlilik eklentisi kullanarak Hikaye görüntülemeyi yalnızca belirli kullanıcılarla sınırlayabilirsiniz.

Instagram Hikayeleri belirli kullanıcılardan gizlemek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Instagram hesap sekmenize gidin.
 3. Sağ üst köşedeki üç yatay çubuk (hamburger) menüsüne dokunun ve Ayarlar'a gidin.
 4. Gizlilik'i seçin ve Etkileşimler menüsü altında Hikaye'yi bulun.
 5. Hikayeyi gizle menüsü altındaki kişi üzerine dokunun.
 6. Takipçilerinizin listesini açacaktır.

  Instagram'da hikayenize eklediğiniz tüm fotoğraf ve videoları gizlemek istediğiniz Instagram takipçilerinizi seçin. Bu aynı zamanda canlı videolarınızı da gizler.

 7. Listeden kişileri seçtikten sonra en üstteki geri okuna dokunun.

 8. Instagram sizi Hikaye menüsüne geri götürecek ve hikayeyi gizlediğiniz kişi sayısını göreceksiniz.

Hepsi bu kadar. Instagramhikayelerini belirli kişilerden başarıyla gizlediniz. Birinden bir hikaye gizlemeniz durumunda bu kişiler profilinizi ve gönderilerinizi görmeye devam edebilir.

Instagram Hikayesini Yalnızca Belirli Kişi Gruplarıyla Paylaşın

Instagram, Yakın Arkadaşlar adlı bir işlev sunar. Bunu kullanarak Instagram hikayenizi yalnızca bir grup insanla paylaşabilirsiniz. Bu, bir sosyal ağda binlerce takipçisi olanlar için oldukça kullanışlıdır.

Yakın Arkadaşlar işlevini kullanarak, en son Instagram hikayelerinizi seçilen kullanıcılarla doğrudan paylaşabilirsiniz. Instagram'da Yakın Arkadaşlar'ı nasıl kuracağınız ve kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Instagram'ı açın ve Hesap'a gidin.
 2. Instagram Ayarlarına gidin.
 3. Gizlilik'e gidin ve Hikaye'ye dokunun. Yakın Arkadaşları seçin.
 4. İstediğiniz hesapları seçtikten sonra alttaki Bitti'ye basın.

Instagram'da başarılı bir şekilde yakın arkadaş çevresi oluşturdunuz. Artık Instagram hikayenizi yakın arkadaşlarınızla paylaşabilir ve başkalarından gizleyebilirsiniz.

Instagram Toplu Hikaye Gizleme

 1. Instagram'ı açın ve üstteki + simgesine dokunun.
 2. Hikaye'ye dokunun ve normal düzenleme özelliklerini gözden geçirin.

 3. En alttaki Yakın Arkadaşlar düğmesine dokunun, Instagram hikayeyi yalnızca seçilen kişilerle paylaşacaktır.

Instagram hikaye gizleme nasıl kaldırılır?

Belki fikriniz değişti ve şimdi Instagram'da belirli kişilere hikayelerinizi göstermek istiyorsunuz. Bunu Ayarlar menüsünden kolayca yapabilirsiniz.

 1. Instagram'ı başlatın ve sağ alt köşedeki hesap simgesine dokunun.
 2. Sağ üst köşedeki hamburger menüsüne tıkladıktan sonra Ayarlar'ı seçin.
 3. Gizlilik menüsüne gidin ve Hikaye'yi seçin.
 4. Menüden Hikayeyi gizle altındaki kişiyi seçin ve kişilerin işaretini kaldırın.

Instagram'da Birinin Hikayesini Görmek İstemiyorum

Hikayesini görmek istemediğiniz kişinin profiline gidin. Takip seçeneğine dokunun ve Sessize Al menüsünden Hikayeler seçeneğini etkinleştirin. Artık bu kişinin hiçbir hikayesini görmezsiniz.

Keşfet sayfasındaki hikayeleri kapatmanın mümkün olmadığını belirtelim. Bu kısım Instagram'ın kendi algoritması içinde gerçekleşiyor.

Eğer hikayesini gizlediğimiz kişileri yeniden görünür yapmak istersek aynı şekilde ilgili menüye gidip Sessize Al menüsündeki Hikayeler seçeneğini pasif hale getirir.

Sık Sorulan Sorular

Instagram'da birinden bir hikaye gizlediğinizde, değişiklik yeni Instagram hikayeleriniz için geçerli olur. Mevcut hikayeniz tüm takipçiler tarafından görülebilecek. Mevcut hikayeyi silebilir ve başkalarından gizlemek için Instagram'da yeniden yayınlayabilirsiniz.

1

Evet, değişiklik yalnızca Instagram hikayeleri için geçerlidir. Kullanıcılar profilinizi ve gönderilerinizi görmeye devam edecektir.

1

Hayır, bu Instagram gizlilik eklentisidir. Diğer insanlar değişiklik hakkında herhangi bir bildirim almaz. Instagram hikayenizi uzun bir süre görmediklerinde ancak akıllıca bir tahminde bulunabilirler.

1

Gizli kullanıcılar, Instagram'da takipçiniz olmaya devam edecek. Instagram takipçi sayınızda herhangi bir düşüş görmeyeceksiniz.

1
0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın