Ogznet.com
Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir? Paylaş:
author: freestocks.org location: Warsaw, PL

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram, otomatik olarak arama geçmişini temizlemediğinden, Instagram arama geçmişi silme işlemini manuel olarak yapmalısınız. Bunun için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

1. Adım: Cihazınızda Instagram uygulamasını açın ve profil ekranına gidin. Sağ üst köşedeki simgeye dokunun ve ayarları açın.

2. Adım: Güvenlik yazısına tıklayıp, en altta bulunan Arama Geçmişi ne tıklayın. Ardından, Arama Geçmişini Temizle'ye dokunun. Bir açılır pencere görünecektir. Tümünü Temizle ye tıklayın.

Bu normalde önerilerinizi temizlemelidir. Ancak, aramada önceki öğeleri almaya devam ediyorsanız şu çözümleri uygulayın.

1. Cihazı Yeniden Başlat
Yukarıdaki adımları izleyerek Instagram arama geçmişini temizledikten sonra cihazınızı yeniden başlatmanızı öneriyoruz. Gereksiz gibi görünsede birçok sorununu çözmek için ihtiyacınız olan tek şey telefonunuzu yeniden başlatmaktır.

2. Uygulamadan Çıkış Yapın
Bu sorunu çözmenin başka bir yolu da Instagram uygulamasından çıkış yapmaktır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1. Adım: Cihazınızda Instagram uygulamasını açın ve profil ekranına gidin. Sağ üst köşedeki simgeye dokunun ve ayarları açın.

2. Adım: Ayarlar ekranında en altta Çıkış Yap seçeneğini bulacaksınız. Üzerine dokunun.

3. Adım: Cihazınızı yeniden başlatın ve Instagram hesap bilgilerinizle tekrar giriş yapın.

3. Uygulama Önbelleğini ve Verilerini Temizle
Android telefonlarda, bu sorun düzeltme adımı birçokları için bir kurtarıcı olduğu için uygulama önbelleğini ve verilerini temizlemeyi de deneyebilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1. Adım: Telefonunuzun ayarlarını açın ve telefon modelinize göre bunlardan birine Uygulamalar / Uygulamalar ve bildirimler / Uygulama Yöneticisi'ne gidin. Bu başlık cihaza göre değişir.

2. Adım: Uygulamalar altında Instagram'ı bulun. Üzerine dokunun. Ardından Depolama alanı ve önbellek e dokunun.

3. Adım: Depolama ekranında, Önbelleği Temizle üzerine dokunun. Cihazınızı yeniden başlatın. Sorun giderilmişse, tamamdır yoksa 4. adımı uygulayın.

4. Adım: Birinci ve ikinci adımları izleyin ve ardından depolama ekranında Depolama Alanını Temizle / Verileri Temizle üzerine dokunun.

Uyarı: Depolama Alanı veya verileri silmek, tüm Instagram hesaplarından çıkış yapmanızı sağlar. Bu, cihazınızdaki Instagram klasörüne kaydedilen resimleri de siler. Bu nedenle, verileri temizlemeden önce bu klasörün bir yedeğini oluşturun.

4. Instagram Uygulamasını Kaldır
Instagram uygulamasını Android cihazınızdan kaldırmak için şu adımları izleyin:

1. Adım: Telefonunuzdaki Ayarlar'ı açın ve Uygulamalar / Uygulama Yöneticisi'ne dokunun. Sonra Instagram'a dokunun.

2. Adım: Instagram'ın Uygulama bilgi ekranındaki Kaldır düğmesine dokunun. Bu, uygulamayı cihazınızdan kaldıracaktır.

Alternatif olarak, Google Play Store'a gidebilir ve Instagram'ı oradan kaldırabilirsiniz.

iPhone'da, ikon çıkana kadar Instagram uygulaması simgesini tutun. Ardından üstteki küçük X düğmesine dokunun. Bir iletişim kutusu açılır, Sil üzerine dokunun.

Uygulamayı cihazınızdan kaldırdıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar yükleyin.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz