Gelato ve Sorbe Dondurma Çeşitleri İçin Hazz Ürünlerini Tercih Edin

Dünyanın hemen her yerinde yaşayan her yaş grubundan insanların en çok sevdiği lezzet tartışmasız bir şekilde dondurmadır. Son derece lezzetli ve çok besleyici bir besin olan dondurma ilk üretildiği zamanlarda yalnızca aristokratlar tarafından tüketilebilen ayrıcalıklı ve lüks bir tatlıydı.

13. yüzyıldan sonra bu durum değişmeye ve dondurma halk tarafından da tüketilmeye başlandı. O günden bugüne kadar dondurma her mevsim en sevilerek tüketilen ürünler arasındadır. Hazz farklı çeşitliliğe sahip ürünlerden oluşan kategorileri arasında gelato ve sorbe dondurma gibi özel çeşitlere de yer veren bir markadır. Siz de gelato ve sorbe dondurma keyfini doyasıya yaşamak için hazz.com.tr adresini dilediğiniz zaman ziyaret ederek seçtiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz.

Dondurma popülerliği yüzyıllardır azalmayan aksine artan bir tatlıdır. Süt, şeker, meyve, yumurta, salep, nişasta ve kıvam artırıcıların doğru oranlarda bir araya getirilmesiyle elde edilen dondurmanın farklı formüllerle ve yöntemlerle yapılması da mümkündür. Bunun sonucunda kullanılan formüle ve yönteme göre dondurmanın lezzetinin farklılaşması gibi bir durum söz konusu olabilir.

Dondurmanın birçok farklı türü vardır ve gelato ile sorbe dondurma bunlar arasında yer alır. Gelato dondurma taze şekilde tüketilmesi gereken bir dondurma olup; normal dondurmadan farklı olarak yalnızca günlük süt, krema ve taze meyveler kullanılarak yapılır. Gelato dondurmanın kıvamı ve meyve aroması diğer dondurmalara göre çok daha yoğun olurken yağ ve şeker oranı daha az olur. Kaliteli ve lezzetli bir gelato üretilebilmesi için üretim sırasında malzemelerin havayla mümkün olan en az seviyede temas etmesine dikkat edilmelidir.

Hazz Lezzetlerine En Ekonomik Fiyatlarla Ulaşabilirsiniz

Dondurma rengarenk görüntüsünün yanı sıra ferahlatan lezzeti ve sınırsız çeşidiyle açık ara en sevilen tatlılardan biri olma özelliğine sahiptir. Dondurmanın içinde başta protein ve karbonhidrat olmak üzere A, B6, B12, C, D, E ve K vitaminleri, fosfor, kalsiyum, sodyum, magnezyum, demir, potasyum ve çinko gibi mineraller yer alır. Bu yüzde dondurma oldukça sağlıklı bir besin kaynağı olarak kabul edilir.

Yeterli ve dengeli bir beslenmeden söz edilmesi için vücudun gereksinim duyduğu enerji ve besin öğelerinin tüm öğünlerde ve dengeli bir şekilde alınması gerekir. Dondurma sahip olduğu içerik nedeniyle yeterli ve dengeli bir beslenme düzeni içinde kendine kolaylıkla yer bulabilecek bir tatlıdır.

Un ve şeker kullanılarak yapılan hamurlu tatlılara oranla dondurma daha düşük kalori değerine ve daha yüksek besin değerine sahiptir. Bununla birlikte dondurmanın tüketim miktarı, sıklığı ve çeşidi mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Dondurma satın alımı sırasında mutlaka kaliteli, taze ve doğal ürünler kullanılarak üretilen dondurmaların alınmasına özen gösterilmelidir.

Sorbe Dondurma Diyet Yapanlar Tarafından da Tüketilebilir

Sorbe dondurma Ferahlık veren eşsiz lezzeti ile baş döndüren ve soğuk servis edilmesi gereken bir tatlıdır. İçindeki şeker oranı dondurmaya göre biraz yüksek olsa da yağ içermediğinden dolayı sorbe özellikle diyet yapan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Sorbe dondurma her tür meyveden yapılabilse de her meyve farklı oranlarda şeker içerdiği için gereken dengenin sağlanması için gerekli durumlarda şeker eklenmesi söz konusu olabilir.

Sorbe hangi meyveden üretilirse üretilsin bir miktar şeker eklenmesi durumunda lezzeti artacaktır. Buna ek olarak sorbesi yapılan meyvenin tadının ön plana çıkarılabilmesi için asiditeyi artırma özelliği olan limondan faydalanılması da mümkündür.

Hazz farklı damak zevklerine sahip müşterilerine hitap edecek çeşitliliğe sahip lezzetleri kalitesinden, tazeliğinden ve lezzetinden asla taviz vermeden üretmeye özen gösterir. Hazz’ın birbirinden özel ürünlere yer verdiği kategorilerinde çikolata, makaron, gelato, sorbe, Mochi gibi son derece özel lezzetler yer alır. hazz.com.tr adresinde bulunan Sorbe Dondurma kategorisinde; Bauvian Sütlü Duble Kaymaklı Gelato, Bayvian Mango Passion Fruit Sorbe, Bauvian Karamelli Cevizli Gelato Dondurma, Bauvian Kavunlu Gelato Dondurma, Bauvian Karamelize Bisküvili Gelato Dondurma, Bauvian Tahin Pekmezli Gelato Dondurma, Bauvian Hindistan Cevizli Gelato Dondurma, Bauvian Isparta Güllü Gelato Dondurma, Bauvian Damla Sakızlı Gelato Dondurma, Bauvian Tuzlu Karamelli Gelato Dondurma, Bauvian Kavrulmuş Fındıklı Gelato Dondurma, Bauvian Limonlu Sorbe, Bauvian Antep Fıstıklı Gelato Dondurma, Bauvian Çilekli Sorbe, Bauvian Bitter Belçika Çikolatalı Gelato Dondurma, Bauvian Karamelli Yer Fıstıklı Gelato Dondurma gibi birbirinden lezzetli ve kaliteli ürünler müşterilerine sunulur. Eğer siz de gelato, sorbe dondurma ve daha birçok özel Hazz lezzeti ile tanışmayı ve bu özel tatları sevdiklerinizle paylaşmayı isterseniz 7/24 https://www.hazz.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Hazz’ın profesyonel şefleri tarafından en özel hammaddeler kullanılarak titizlikle üretilen ürünleri online olarak inceleyebilir; sizin ve sevdiklerinizin lezzet şöleni yaşamasını sağlayacak ürünleri seçerek alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Alışveriş sepetinize eklediğiniz ürünleri Hazz’ın güvenilir ödeme sistemleri aracılığıyla tek bir tıkla satın alma imkanından yararlanabilirsiniz. Ayrıca verdiğiniz 250 TL ve üzeri siparişlerinizde Hazz’ın sizlere özel ücretsiz kargo avantajını değerlendirebilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın