Google Earth ve Haritalar’ın Yakaladığı En İlginç Görüntüler İçin 5 Website

Google Earth ve Google Haritalar, şirketin en iyi yazılımları olarak öne çıkıyor. Birkaç web sitesi ve Google, Earth ve Haritalar’daki bazı şaşırtıcı verileri vurgulamak için Google kameralarının yakaladığı saçma ve tuhaf şeyleri ön plana çıkararak size sunuyor.

1. Earth Engine Timelapse: Dünyadaki herhangi bir yerin nasıl değiştiğini görün

Google, uydu fotoğraflarını uzun yıllardır topluyor. Görüntüleri yan yana koyun, bunlar size dünyamızdaki bir bölgenin nasıl değiştiğine dair inanılmaz bir görüş açısı verebilir. Bunu yapmak için Google, Timelapse adlı yeni bir mini site oluşturdu. Timelapse, bir sahnedeki değişiklikleri yakalayan bir fotoğraf tekniğidir. Fikir, kamerayı sabit tutmak ve uzun bir süre fotoğraf çekmektir. Google’ın durumunda, “kamera” uydudur ve “sahne”, dünyanın uzaydan görülen kısımlarıdır. Sonuç muhteşem.

Dünyadaki herhangi bir yere gitmek için arama yapabilir ve yıllar içinde nasıl değiştiğini görebilirsiniz. Timelapse, yaşadığınız yerin zamanla nasıl değiştiğini görmek için dikkate değer bir bakış açısı sunar.

2. Weird Google Earth: Google tarafındanyakalanan tüm tuhaf manzaralar

Kuş bakışı bakıldığında, gezegenimizdeki bazı şeyler garip görünüyor. Bazıları elbette kasıtlı yapılmış. Ama ne olursa olsun, eğlenceli oluyorlar. Weird Google Earth, hepsini tek bir yerde birleştirir.

Site artık güncellenmiyor, ancak arşivleri Google’ın kameralarının yakaladığı daha tuhaf bazı şeyler için harika bir başlangıç ​​noktası. Örneğin, Arizona'da “Devrim” işareti ve şüpheli “UFO Mağarası” var. Birçoğu internetin sevdiği garip komplo teorileri.

“En Çok Okunan Gönderiler” göz atmak için iyi bir başlangıç yeri değil diye düşünüyoruz. Bunun yerine, tarihi yapılar, insan yapımı şeyler veya gizemli yapılar gibi ilgi çekici bir kategori seçebilirsiniz.

3. Street View Fun: Komik sokak görünümü Google Haritalar resimleri

Uzaydan dünyanın görünümünün yanı sıra, Google, Sokak Görünümü ile şehirlerin yer seviyesinde fotoğraflarını da çeker. İnanılmaz derecede kullanışlı bir araçtır ve Street View ile sanal dünya gezisi yapabilirsiniz. Ama, bazı komik manzaralar da var.

Ayrıca, Google'ın ABD dışındaki ülkelerde Sokak Görünümü kapsamını genişletmesiyle, daha da fazla tuhaf şeyler yakalanıyor. Street View Fun, hepsini topluyor ve neredeyse her gün güncelleniyor.

“Bu ayın en popülerini” kontrol edin, geçen yılki en iyi görüntülere göz atın veya siteyi kronolojik olarak takip edin. Street View Fun'u nasıl değerlendirmeyi seçerseniz seçin, iyi vakit geçireceksiniz.

4. GeoGuessr: “Bu Yer Nerede?” oyununu oyna

İnternetteki en bağımlılık yapan seyahat oyunlarından biridir. Ama son defa bahsettiğimizden beri, tamamen yenilenmiş ve çok daha iyi hale getirilmiştir.

GeoGuessr'da, arkadaşlarınızla tek bir oyuncu veya bir meydan okuma modu oynayabilirsiniz. Buradaki amaç aynı. Bir Street View görüntüsü göstereceksiniz ve dünyanın neresinden olduğunu bilmek zorundasınız. Görüntünün içine göz atın, genellikle birkaç ipucu vardır. Doğru yere gittiğinizde, daha fazla puan kazanırsınız. Her oyunda beş tur tahmin yeri vardır ve en çok puan alan kişi kazanır.

5. Google Earth Blog: Bilmeniz gereken her şey

Google Earth’te neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız, uygulamanın etrafındaki topluluk ne tartışıyor, ya da herhangi bir şeyle ilgili bir yardıma ihtiyaç varmı, bunun için iyi bir blog. Aslında, Google Earth Blogu, Haritalar için düzenli güncellenen web sitesi olabilir.

Google Earth’ü çalıştıran şeyler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey budur.

Yeni özellikler, yeni uydu görüntüleri ve diğer harika verilerle ilgili güncellemeler bulacaksınız. Google Earth Blogu da bazen haritalarda gösterilerek, dünyadaki jeolojik haberleri öne çıkarır.

Temel bilgiler, ipuçları, gezinti ve daha fazlası gibi kategoriler sayesinde, Google Earth hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulabileceksiniz.

0
0
0
0
0
3
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın