Ogznet.com

Forum : Dünyada en çok tıklanan siteler

Cloudflare tarafından sağlanan toplam trafiğe ve benzersiz ziyaretçi bilgilerine dayanan dünyada en çok tıklanan siteler listesi.

En çok ziyaret edilen web sitelerinin listesinde muhtemelen çok iyi bildiğiniz siteler var. Bu siteler, bu listelerde her yıl yer alırlar, çünkü hedef kitlelerinin ihtiyaçlarına cevap vermekte en iyisidirler.

1. TikTok

TikTok, sitenin Hindistan'da yasaklanmış olmasına rağmen, sıralamadaki tüm Google mülklerini geride bıraktı. TikTok kullanıcıları kısa videolar yayınlıyor, görüntülüyor ve bunlarla etkileşime giriyor.

2. Google

Google, dünyanın en popüler arama motorudur. Milyarlarca insan her gün milyarlarca arama yapıyor ve bu sadece arama için değil: Google ayrıca çeşitli çevresel hizmetler de sunuyor.

Facebook, web'deki en popüler sosyal medya sitesidir. Dünya çapında milyarlarca aktif kullanıcı, aile ve arkadaşlarla iletişim kurmak için her gün Facebook'a erişiyor.

Milyonlarca kişi, şirketin geniş teknoloji teklifleri için alışveriş yapmak ve destek almak için her gün Microsoft'un ana sayfasını ziyaret ediyor.

5. Apple

Aynı şekilde, Apple ürünlerinin kullanıcıları, şirketin tekliflerini ve destek özelliklerini her yıl milyonlarca kişi tarafından inceliyor.

Amazon, "Dünya'nın en müşteri odaklı şirketi" olma yolunda ilerliyor. Kitaplar, filmler, elektronik ürünler, oyuncaklar ve diğer birçok mal dahil olmak üzere, doğrudan veya aracı olarak çok çeşitli perakende ürünleri sunar. Prime hizmeti aracılığıyla video ve müzik sunar.

Netflix, evde film izlemek için tercih edilen bir seçenek haline geldi. 5.800'den fazla başlık ile görüntüleme seçenekleri neredeyse sınırsızdır. Eğlenceli gerçek: 2021'de Netflix'teki en popüler film 2000'lerin başındaki hit "Clueless" idi.

Kendilerini eğlendirmek, yeni beceriler ve fikirler öğrenmek, kişisel gelişim hedeflerini takip etmek ve güncel kalmak için hem kitle kaynaklı hem de ticari içerik kullanan milyarlarca insan gibi muhtemelen bu hafta YouTube'da bir video izlediniz.

2021'de en popüler dördüncü sosyal medya sitesi olan Twitter'ın yaklaşık 400 milyon kullanıcısı, takipçileriyle kısa gönderiler paylaşıyor ve mesaj alışverişinde bulunuyor. İş tarafında, çoğu büyük şirket ve kuruluşun, pazarlama ve müşteri hizmetleri çabalarında öne çıkan Twitter hesapları vardır.

Dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcı, WhatsApp'ı dünyanın en popüler mesajlaşma platformu haline getirdi. Uçtan uca mesaj şifreleme ile WhatsApp, elektronik olarak iletişim kurmanın güvenli ve ücretsiz bir yolunu sunar.