Flatfy’den Python Oyunu: Hemen Python Yeteneğini Kanıtla!

Flatfy’den Python Oyunu: Hemen Python Yeteneğini Kanıtla!

Flatfy, uluslararası alanda aktif olarak hizmet veren bir emlak arama motoru ve aynı zamanda bir emlak analiz platformudur. Son dönemlerde oldukça heyecan verici gelişmeleri ile göz önünde olan bu platform, geçtiğimiz günlerde yine son derece yaratıcı bir çalışmaya imza attı. flatfy.com/play uzantısı üzerinden gerçekleştirdiği bu yaratıcı çalışmanın detaylarını birlikte inceleyelim. Siz de bu haberin sonunda Flatfy ile çalışmak için kendinize bir kapı aralayabilirsiniz.

Yapısında en yetenekli bilgisayar mühendislerini çalıştırarak kullanıcılarına en yüksek verimi sağlamayı amaçlayan Flatfy, geçtiğimiz günlerde yayınladığı alternatif iş ilanı ile dikkatleri üzerine çekti. Flatfy, sisteminde kullandığı Python dili üzerinden bir yazılım sorusu sorarak bu soruları metro istasyonlarındaki billboardlar üzerine yerleştirdi. Seçilen alanlar, genellikle ülke içerisinde bilgisayar mühendisi öğrencilerinin sıklıkla tercih ettiği rotalardı. Böylelikle bu yaratıcı iş teklifi gerçekten işe yarayacaktı!

Python dili üzerinden sorulan soru, devamında çözüm için okuyucuları flatfy.com/play sitesine yönlendiriyor. Bu yönlendirme sonucunda kullanıcılar soruya dair çözümlerini buradan aktarıyorlar. Dahası, emlak arama motoru olarak aktif hizmet veren Flatfy, böyle yaratıcı bir çalışma ile yazılım sektörünün genç yazılım mühendisi adayları ile iletişim halinde olmasını sağlıyor.

Flatfy’in gerçekleştirdiği bu proje, yazılım dünyasında kendisine geniş bir tanınırlık alanı yarattı. Bu alan içerisinde pek çok yazılımcı Flatfy’den bahsediyor ve bu da adeta bir reklam kampanyası işlevini görüyor. Bu reklam kampanyası viral olduğundan dolayı da diğerlerinden çok daha etkili olabiliyor.

Yapılan açıklamalara göre flatfy.com/play sitesine yönlendirildikten sonra gönderilen cevaplardan tam 133 tanesi doğru cevap olarak kabul edildi. Sadece bir ay içerisinde bu sayfaya girerek yanıt gönderenlerin sayısı ise tam 900 bine ulaştı! Bu rakam, herhangi bir reklam kampanyasının ulaşamayacağı düzeyde yüksek bir katılım oranını temsil ediyor. Yazılım dünyasında sorunun cevabı üzerine yapılan tartışmalar ise genç ve dinamik bir çevrenin Flatfy çevresinde yoğunlaşmasını sağladı gibi görünüyor.

Bu 133 kişinin tamamı, yüz yüze iş görüşmesi yapmaya hak kazandı. Bu iş görüşmeleri ise Kiev’de gerçekleşti. Bu kişiler Kiev’e davet edildiler.

Billboarddaki sorudan başlayarak iş görüşmesine kadar devam eden serüven içerisinde elbette kullanıcıların çok sayıda soruya doğru yanıt vermeleri beklendi. Örneğin kullanıcılar gittikçe algoritma seviyesi zorlaşan pek çok yazılım sorusuna kısa ve işlevsel yanıtlar verdiler. Bu yanıtlar toplam 12 seviyeye ayrıldı ve her bir seviye çeşitli ara yüz geliştirme, belli algoritmaları yaratma gibi görevleri kullanıcılara sundu. Bu detaylı eleme sistemi sayesinde yeteneklerini en keskin bir şekilde kanıtlayan kişiler, Kiev’e iş görüşmesi için davet edilen kişiler oldu.

flaty

Peki, Flatfy Aslında Ne Yapıyor?

Flatfy yapısında oldukça başarılı bir algoritma kullanan ve bu sayede yüzbinlerce kişiye en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlayan bir emlak arama motoru. Bu arama motoru, hem yüz binlerce gayrimenkul ilanını kendi yapısında topluyor, hem de ilgili ülkedeki emlak pazarı endekslerinin aylık raporunu kullanıcılarına detaylı olarak sunuyor. Bu sayede emlak alanında hem tüketiciler hem de üreticiler için oldukça zengin bir kaynak olma işlevini sürdürüyor.

Flatfy, aylık olarak sunduğu raporlarda emlak pazarının sunduğu resmi verileri kullanıyor. Bu veriler, ilgili ülkede şehirden şehre ya da bir emlak çeşidinden diğerine değişen kategorilerin yükseliş ve düşüşünü karşılaştırmalı bir eksende gösteriyor. Bu karşılaştırmalar, hem gelecek adına emlak alanında çalışan bireylerin pozisyon almasını sağlıyor, hem de tüketici bireylerin yatırım ve yaşam için tercih edecekleri yapılara daha kolay tercih etmelerine sebep oluyor.

Türkiye’nin en geniş emlak arama motoru olan Flatfy’in gelişmiş algoritması, çok çeşitli filtreleme seçenekleri ile aradığınız emlak konut yapısını daha kolay bulmanıza yardımcı oluyor.

Ogznet.com