Ogznet.com
Ev Wi-Fi Sinyal Gücünü Artırmak için En İyi 7 Menzil Genişletici Paylaş:
Background vector created by macrovector - www.freepik.com

Ev Wi-Fi Sinyal Gücünü Artırmak için En İyi 7 Menzil Genişletici

Bağlantı sorunları yaşıyorsanız en iyi Wi-Fi sinyal güçlendiricilerinden birine ihtiyacınız olabilir. Mevcut ağınıza Wi-Fi menzil artırıcı eklemek, internet sinyalini ofisinizin veya evinizin her köşesine ulaştırmak için güçlendirir, böylece kopmalar yaşanmaz. Wi-fi menzil arttırıcılar, kesintisiz bir Wi-fi sinyali sağlamanın yanı sıra kapsama alanınızı da genişletebilirler.

Yeni bir internet bağlantısı için Wi-Fi 6 desteği olan en iyi Wi-Fi modemlerden birini alın. Ancak, elinizde mevcut bir modem varsa ve Wifi menzilini genişletmek istiyorsanız, bunun için bir Wi-Fi menzil genişletici almanız gerekir. Wifi sinyal güçlendirici, internet bağlantı hızınızı artıracak ve iyileştirecek ve böylece modeminizi değiştirmeniz gerekmeyecektir.

Özellikle bu çok odalı everlde ve geniş ofislerde, ağ sorunlarınıza çözüm bulmanıza yardımcı olmak için en iyi Wi-Fi menzil genişletici seçeneklerini topladık.

1. Netgear Wi-Fi Mesh Range Extender EX7700

Netgear EX7700, AC2200 üç bantlı genişletici, 2.200 Mbps'lik yüksek bir maksimum hıza sahiptir ve yaklaşık 210 m2 alanı kapsayabilir. Menzil genişleticiyi otomatik olarak yönlendiricinize bağlayabilen tek düğmeli WPS kurulumu sayesinde kurulumu basittir. Netgear'ın mobil uygulaması, cihazı yerleştirmek için en uygun konumu bulmanızı sağlar.

Ancak genişleticinin en çekici özelliği, EX7700'ün ana yönlendiricinizle (modeminizin marka veya modeli ne olursa olsun) bir örgü ağ bağlantısı kurması ve farklı bir SSID veya ağa geçmeden evin içinde sorunsuz bir şekilde dolaşabilmenizi sağlamasıdır. Kesinlikle piyasadaki bunu yapabilen tek menzil genişletici değil, ancak model ve markası ne olursa olsun modeminizin ağ adını kullanabilen genişleticiler listesinde ön plana çıkıyor.

2. TP-Link AC2600 Wi-Fi Extender RE650

Bir İsviçre Çakısı gibi görünen bu Wi-Fi genişletici, doğrudan herhangi bir prize takılan ve kolayca kurulan oda spreyi tarzı bir modeldir. Kolay kurulum, TP-Link AC2600 Wi-Fi Extender'ın yönlendirici ve ölü bölge arasında en uygun konuma yerleştirdiğinizde size haber veren akıllı gösterge ışıklarına sahip olması sayesindedir. Genişleticiyi nereye yerleştireceğiniz konusunda daha az tahmin çalışmasıyla kurulum çok kolaydır. Ön taraftaki LED sinyal göstergesi sayesinde kurulum çok kolaydır.

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi Wi-Fi menzik genişleticiler arasında yer alan bu genişletici işini iyi yapar ve uygun maliyetlidir. Piyasadaki en hızlı Wi-Fi genişletici değildir, ancak bu genişleticinin mevcut fiyata sağladığı menzil fiyat/performans açısından fayda sağlar.

Bu Wifi sinyal güçlendirici, aynı zamanda harika bir performans gösterir. TP-Link'in genişleticisi AC2600 hızlarında (maksimum 2.600 Mbps) çalışır. Dörtlü anten tasarımı, sinyali genişletmeye yardımcı olur ve en az 460 m2 kapsama alanı elde edersiniz. Ayrıca bir Ethernet portu da vardır. Bu ürün, hızlı bir kablosuz internet bağlantısına ihtiyaç duyduğunuzda veya Ethernet üzerinden doğrudan genişleticiye bağlamak istediğiniz bir cihaz olduğunda sağlam bir seçimdir.

3. TP-Link RE220 AC 750 Mbps Wi-Fi Range Extender

Kompakt veya ucuz Wifi sinyal güçlendirici arıyorsanız, TP-Link AC750 Wi-Fi Genişletici her iki unsur için size yardımcı olur. Aslında, maliyeti vurgulamakta fayda var: Bu genişletici sadece 250 TL civarındadır. Ancak bu bütçe fiyatında bile, mütevazı bir 750Mbps'ye kadar veri aktarabilen çift bantlı antenlerle takdire şayan bir performans sergiliyor. Bu, bir AC3000 genişleticinin yapabileceklerinin çok küçük bir kısmıdır, ancak web'de gezinme ve diğer benzer işler için yeterince hızlıdır. Evin bir ucunda 4K video izlemeyi beklemeyin.

Genişletici yaklaşık 110 m2 kapsama alanına sahiptir (bu nedenle evinizde birden fazla ölü bölge varsa birden fazlasına ihtiyacınız olabilir) ve hızlı ve kolay bir şekilde kurulur. Modeminiz ile birlikte tek ağ sistemi sağlamaz, bu yüzden evin içinde gezinirken bağlandığınız ağı değiştirmeniz gerekebilir.

4. ASUS AC750 Dual Band Wi-Fi Range Extender RP-AC51

Asus RP-AC51'in kurulumu, entegre LED sinyal göstergesiyle birlikte mevcut Wi-Fi modeminize otomatik olarak bağlanan tek tıklamalı WPS kurulumu sayesinde özellikle kolaydır. Wifi sinyal güçlendiriciyi yerleştirmek için genişletici üzerindeki ışığı kullanarak modeminiz ile ihtiyacınız olan zayıf bağlantı bölgesi arasındaki en uygun noktayı bulabilirsiniz. Ayrıca ASUS menzil artırıcınızı kurmak artık daha kolay ve sezgisel. Birkaç dokunuş ile moodeminizin giriş bilgilerini menzil artırıcınıza kolayca aktarabilir, aynı zamanda RP-AC51 için en uygun yeri bulmanıza yardımcı olan kolay yönergeleri görebilirsiniz.

Bu çift bantlı AC750 genişletici, 750 Mbps'ye varan hızlar sunar. Bu, internette gezinme gibi çoğu uygulama için fazlasıyla yeterli. Bilgisayar oyunu oynamayı seviyorsanız veya 4K video izlemeniz gerekiyorsa, bu cihaz işinize yaramayacaktır. Bununla birlikte, bir duvar prizine takılır ve yer kaplamaz.

5. TP-Link AC750 Nano Travel Router

Çoğu Wi-Fi menzil genişletici, evinizde veya ofisinizde kullanmak üzere tasarlanmıştır ve bilinen zayıf bağlantı noktalarını kapatmak için kulllanılır ve kurumlumdan sonra neredeyse hiç hareket ettirilmez. Ancak bazen yolda yanınıza alabileceğiniz portatif bir menzil genişleticiye ihtiyacınız olabilir. TP-Link AC750 Nano Travel Router, seyahat halinde kullanabilceğiniz, menzil genişletici görevi gören taşınabilir bir cihazdır ve küçük, hafif ve sizinle her yere gidebilmektedir.

Aslında bu, çeşitli modlarda çalışan çok yönlü küçük bir cihazdır. Bunu bağımsız bir modem, bir Wi-Fi ortak erişim noktası, bir Wi-Fi menzil genişletici ve daha fazlası olarak yapılandırabilirsiniz. Evde bulunan zayıf bağlantı bölgelerini doldurmak için kullanabilirsiniz, ancak bir otel odasında kullanmak için seyahat çantanıza atabilirsiniz. Çift bantlı AC750 hızları sağlar ve bir dizüstü bilgisayara veya başka bir USB bağlantısına takmak için bir AC adaptörüyle çalıştırılabilir.

6. TP-Link RE605X AX1800 Wi-Fi Menzil Genişletici

Yeni oluşturulan Wi-Fi 6 ağınızı evinizin dört bir yanına genişletmek istiyorsanız, TP-Link'in RE605X WiFi 6 Menzil Genişleticisi bir göz atmaya değer. Eski Wi-Fi 5 modemlerle geriye dönük olarak uyumluyken RE650 genişletici kadar uygun maliyetli ve kurulumu kolaydır. RE605X ayrıca ağ ayarları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen daha deneyimli kullanıcılar için bir web tarayıcısı arayüzü sağlar.

Özellikle bulut tabanlı oyunları veya 4K UHD video gibi bant genişliği yoğun görevler için ağ ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılar.

6. TP-Link RE505X AX 1500 Mbps Gigabit Portlu Wi-Fi Menzil Genişletici

TP-Link RE505X, Wi-Fi 6 desteği içeren en uygun fiyatlı Wi-Fi menzil genişleticilerden biridir. Bu, en yeni Wi-Fi bağlantısı desteği ile mevcut nesil cihazlar için daha hızlı, daha verimli hızları desteklediği anlamına gelir. Giderek artan sayıda Wi-Fi 6 bağlantılı cihaz var, bu nedenle çoğumuz için Wi-Fi 6 bu noktada öncelik vermeye değer.

RE505X, olabildiğince tutarlı bir performans sergiliyor ve 300 Mbps'lik fiber internet hızlarını, ölü bir bölgeye sahip evin herhangi bir yerinde saniyede 140 megabitten daha düşük olmayan ortalama indirme hızları sunacak kadar güçlüdür.

Kolay kurulum ve geniş bir ek özellik listesi ile üst düzey menzil genişletici seçimidir.

7. Tp-Link Re200 750 Mbps Wifi Range Extender

Yalnızca gündelik işler gibi daha az bağlantı hızı gerektiren internet etkinlikleri için kapsama alanını artırmak istiyorsanız veya yalnızca çok çeşitli akıllı ev cihazlarınızın çevrimiçi kalabilmesini sağlamak için Wifi menzil genişletmeniz gerekiyorsa, çok para harcamaya değmez. TP-Link RE200 modeli bu tip kullanımlar için iyi bir seçimdir ve AC750 çift bantlı Wi-Fi'yi uygun bir fiyata sunar.

5GHz bandında 433 Mb/sn'lik aktarım hızının yanı sıra, 2,4 GHz tarafında olağan 300 Mb/sn hızlar sunar ve hatta iki banttan birini özel bir ana taşıyıcı kanal olarak işlev görmesi için ayırabilirsiniz.

RE200, odadan odaya hızlı ve kolay bir şekilde taşınabilir, böylece ihtiyacınız olduğunda Wi-Fi'yi evinizin farklı yerlerine genişletmek için yanınızda taşıyabilirsiniz. Bir Ethernet bağlantı noktası, oyun konsolları gibi kablolu cihazları bağlamanıza da izin verir, bu nedenle gerçekten yalnızca yerleşik Wi-Fi'si olmayan veya çok daha eski 802.11b/g standartlarını kullanan cihazlar için uygundur.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz