Endüstriyel Kimyasallar Nelerdir

Endüstriyel kimyasal nedir?

Endüstriyel kimya, maddenin yapısı ve özellikleri ile maddenin tepkimelerini, birleşimlerini ve etkileşimlerini araştırır ve uygular. Ortaya çıkan bu bulguları sanayi ve üretim alanlarında kullanır. Ham madde şeklinde gelen kimyasalın endüstri sektörü içerisinde başka ürün ya da ürün gruplarına dönüştürülmesini sağlar. Kimya bilimini kullanarak pek çok kimyasal maddeleri uygun formülasyonlar ile karıştırmayı, ısıtmayı ve çözmeyi hedefler. Bu sayede kimyasallar etkileşim ve reaksiyona girerek istenen miktarda, iş görebilen kimyasallara dönüşür. Endüstriyel kimyasallar, üretilecek kimyasalların üretim aşamasında ve sonraki süreçte üretimin aksamaması için ar-ge çalışmaları yapılır ve bu kimyasallar formüle edilir. Endüstriyel kimyanın ihtiyacı olan kimyasallarla ar-ge çalışmaları yapılarak uygun kimyasal maddelerin, doğru miktarda karışımları ile ortaya çıkan ürünlere endüstriyel kimyasallar denir. Endüstriyel kimya, bu alanda kullanılan organik ve inorganik kimyasalların hangi maddelerle etkileşime girdiğini de inceler. İncelenen kimyasal maddelerin üretim süreçlerini planlar ve uygular.

Endüstriyel kimyasallar ne amaçla kullanılır?

Endüstriyel kimyasallar birçok alanda pek çok amaç için kullanılabilir. Ürünlerin daha uzun süre dayanması, bozulmaması, katı veya sıvı formda ise bu formunu koruması temizlik, bakım ve daha pek çok amaç için kullanılır. İnsan hayatında da kullanım alanı oldukça fazladır. Tarım, sağlık, teknoloji, temizlik malzemeleri ve yiyecek alanları gibi çok geniş bir kullanım alanı vardır. Endüstriyel kimyasal kullanım alanları aşağıdaki gibi maddeler halinde sıralanabilir.

 • Meyve suyu, soda, gazlı ve alkollü içecekler gibi bazı gıda ürünlerinin üretilmesi aşamasında kullanılır.
 • Şampuan, diş macunu, kremler gibi kişisel bakım ürünlerinde kullanılır.
 • Sabun, çamaşır suyu, yüzey temizleyicileri, sıvı ve toz deterjan gibi çeşitli temizlik malzemelerinin üretilmesinde kullanılır.
 • Parfüm, deodorant, makyaj malzemeleri gibi kozmetik ürünlerinin üretiminde kullanılır.
 • İlaç sanayinde önemli bir yere sahiptir.
 • Sentetik elyaf, pamuk gibi tekstil ham maddelerini üretilmesi aşamasında kullanılır.
 • Petrokimya sanayisinde kullanılır. Gübre üretiminde kullanılır.
 • Vernik ve boya sanayisinde kullanılır.
 • Yapıştırıcıların üretilmesinde kullanılır.
 • Otomotiv sektörü ve tekstil makineleri gibi alanlarda temizlik, bakım için endüstriyel yağlar kullanılır.

Sayılan tüm örneklerle her sektör daha kapsamlı bir çalışma alanına sahiptir. Bunun için örnekleri daha da çoğaltabilirsiniz.

Endüstriyel Kimyasal Yağlar, Yapıştırıcılar

Endüstriyel kimyasal yağlar ve yapıştırıcılar sektörlerinde de geniş bir kullanım alanına sahiptir. Genel makine yağları, bakım ve koruyucu yağlar, gresler, konsantre kireç çözücü sıvı, kenetleyiciler ve yapıştırıcılar, yağlar yapıştırıcılar kısmındaki endüstriyel kimyasallar olarak sayılabilir. Bu yağlar ve yapıştırıcılar diğer sektörlerin yanında özellikle otomotiv ve makine sektöründe çok fazla kullanılır. Her biri kaliteli ham maddeden üretilen ürünler size tam performanslı bir kullanım sağlar. Üretilen tüm ürünler Güvenal.net güvencesi ile üretilir. Üretim aşamasından dolum aşamasına kadar her bir çalışma titizlik ile yürütülür. Profesyonel çalışma ekibi ile tüm güvenlik tedbirleri alarak çalışmalar tamamlanır. Ürünler müşterilerin taleplerine göre farklı kilogram ve adetlerde gönderilebilir. Siz de istediğiniz ürünü hemen sipariş vererek, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Endüstriyel Kimyasal Fiyatları

Endüstriyel kimyasallar kullanım alanı çok geniş maddelerdir. Kullanım amacına göre üretilen bu kimyasalların fiyatları belirlenirken yapılan işlemler göz önünde bulundurulur. Kullanılan ham madde miktarı, kaç çeşit kimyasal kullanıldığı, nasıl bir üretim aşamasından geçtiği gibi her bir faktör fiyatının belirlenmesinde etkili olabilir. Ürünlerin adetlerine ve kilogramlık ambalajlarına göre fiyatları değişebilir. Daha fazla adetli ya da daha fazla kilograma sahip ürünler tercih etmek fiyat açısından avantaj sağlayabilir.

Müşterisini mutlu etmek için en iyi hizmeti sunan Güvenal.net, endüstriyel kimyasal çeşitleri ile size en avantajlı fiyatları sunar. Ürünleri inceleyerek, hemen sipariş verebilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın