Her Bütçeye Uygun En İyi Android TV Box Modelleri

Her Bütçeye Uygun En İyi Android TV Box Modelleri

Her Bütçeye Uyan Android TV Box Önerileri

Android TV Box, istediğiniz videoyu, canlı IPTV'yi ve yerel Tv kanallarını televizyonunuzdan izlemenin en iyi yollarından biridir. Bu tip cihazlar Roku ve Apple TV gibi ürünlerden daha fazla özelleştirilebilir ve fiyatları, herkesin ihtiyaçlarına uygun bir ürün bulabileceği kadar iyidir.

En iyi Android TV Box önerisi için Cevap, ne kadar para harcamak istediğinize ve evin neresinde cihazı kurmayı planladığınıza bağlıdır.

Tüm bütçeler için en iyi Android TV kutuları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1. En İyi Android TV Box: NVIDIA SHIELD TV Gaming Edition

Nvidia Shield Oyun Sürümü

Nvidia Shield ürün yelpazesine birkaç yıldır Android TV ürünleri hakim oldu.

Bugün, NVIDIA SHIELD TV Gaming Edition en iyi Android TV cihazıdır. Standart Nvidia Shield'den sadece biraz daha pahalı, ancak bu üründe bir oyun kolu da var. Cihazda 16GB depolama alanı, 256 çekirdekli GPU ve 3GB RAM içeren bir Nvidia Tegra X1 işlemci, saniyede 60 karede 4K HDR video oynatma desteği ve Dolby Atmos ses var.

Ayrıca iki adet USB bağlantı noktasına, entegre Google Assistant ve Amazon Alexa, Bluetooth bağlantısı ve dahili bir Plex Media Server'a sahiptir.

Dünya standartlarında performans, oyun konsolu, medya sunucusu ve akıllı ev merkezi olacak kadar hızlı ve çok yönlü bir cihaz. Tamamen özelleştirilebilir, SHIELD sürekli gelişir ve yeni özelliklerle daha akıllı olur.

4K HDR Ev Sineması - 4K HDR kalitesi, Dolby Atmos ve DTS-X surround ses geçişi ile etkileyici ses ve en iyi 4K eğlence deneyimi ile en üst düzeyde görsel deneyimin tadını çıkartın.

2. En İyi Alternatif Android TV Box: Xiaomi Mi Box S

Xiaomi Mi Box S

Nvidia Shield en iyi Android TV kutusu olabilir, ama aynı zamanda en pahalısı. Zengin özelliklere sahip daha ucuz bir alternatif istiyorsanız, Xiaomi Mi Box S listenizin en üstünde olmalı. Mi Box S, TV'nizde yayın merkezi olma yeteneğine sahip olsa da, evinizdeki ikincil TV'lere akıllı yetenekler katmak için de idealdir. Örneğin, mutfakta ya da çocuk yatak odalarında.

Cihaz 60FPS'de 4K video oynatabilir, 8GB depolama alanına ve 2GB RAM'e sahiptir. Cihaza güç veren bir Cortex-A53 dört çekirdekli 64-bit CPU ve Mali-450 GPU var. Ve daha ucuz Android TV Box cihazlarından farklı olarak, Google Android TV işletim sisteminin stok sürümünü çalıştırır. Bunun anlamı hiçbir yüklü yan uygulama yoktur ve uzaktan kumanda ile komuta mükemmeldir.

Chromecast desteği bulunan Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player, HD TV'lere HDMI üzerinden kolaylıkla bağlanıyor ve tüm bilgisayarlar ile akıllı cihazlar üzerinden kontrol edilebiliyor. Bu sayede favori içeriklerinizin keyfini yüksek görüntü ve ses kalitesinde çıkarmanıza yardımcı oluyor.

Cihazın 4 çekirdekli işlemcisi sayesinde Google Play Store'dan indirilen oyunlar oynanabiliyor. Dolby Digital Plus ve DTS ses sistemi desteği de içeren Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player ile oynayacağınız oyunlar, üç boyutlu surround ses deneyimi sunuyor.

Arka tarafta, yalnızca bir adet USB bağlantı noktası var. Bunu ek depolama alanı takmak için kullanabilirsiniz. Mi Box Google Asistan'ı destekliyor.

3. Kodi için En Güçlü Android TV Kutusu: Beelink GT King

  • Satın al: Aliexpress
  • Fiyat: $105.42 - $132.00 arasında

Beelink GT King

Öncelikle Türkiye'de bu cihazı satan bir firma veya site bulunmuyor maalesef. Almak isterseniz Çin alışveriş sitelerini deneyebilirsiniz. Ayrıca bu cihaz için Donanımhaber forum sitesinde açılan bu konuyu takip edebilirsiniz.

Genel olarak performansa değer veriyorsanız, Beelink GT King muhtemelen piyasadaki en iyi Android TV Box cihazıdır. Etkileyici özelliklerine rağmen, şaşırtıcı derecede uygun bir fiyat etiketi ile geliyor. Peki, bu cihazı bu kadar güçlü yapan şey ne? Donanım olarak 64 GB depolama, 4 GB RAM, Hexa S922X CPU ve Mali G52 GPU var.

Ayrıca 5,1 surround ses, Bluetooth bağlantısı ve 2,4 GHz ve 5 GHz Wi-Fi ağları için destek var. Bununla birlikte, Beelink GT King, teknik özellik açısından en güçlü cihalardan biri olsa da, diğer alanlarda sakıncaları da var.

Örneğin, Android TV değil Android 9.0'ın tablet sürümünü çalıştırır. Bu, birçok uygulamada uzaktan kumandanızla uğraşmanız gerektiği anlamına gelir.

4. En Uygun Fiyatlı Android TV Box: Tanix TX6

Tanix TX6

En iyi Android TV Box cihazlarını biraz araştırdıysanız, piyasada birçok ucuz Çin ürünü olduğunu göreceksiniz. Çoğu olması gerekenden daha ucuzdurlar. Hatta bazı durumlarda $20'ın altında bile bulabilirsiniz. Bu çok ucuz kutulardan kaçının. Çin malı ama gerçek bir performans sergileyen uygun fiyatlı bir Android TV kutusu istiyorsanız, Tanix TX6 modeline bakın.

Elbette, Allwinner H6 CPU ve Mali T720, şu ana kadar baktığımız diğer cihazlar kadar güçlü özellikler değil, ancak fiyat-performans ürünü için yeterlidir. Cihazda ayrıca 32 GB depolama alanı, 4 GB RAM, Bluetooth ve bir USB bağlantı noktası bulunur. Beelink modelinin aksine, hem Miracast hem de Airplay için destek var.

Tanix TX6'nın, ön tarafında ilkel görünümlü bir saat göstergesinin yanı sıra yana tutturulmuş garip görünümlü bir anteni vardır.

5. En İyi Android TV Çubuğu: Amazon Fire TV Stick 4K

  • Satın al: n11 / Cimri
  • Fiyat: 490-550 TL arasında

Amazon Fire TV Stick 4K

Amazon Fire TV işletim sistemi Android TV'ye dayanıyor. Cihazın işletim sistemi, Google’ın stok sürümünün çok yoğun bir şekilde değiştirilmiş bir sürümüdür.

Amazon birkaç Fire TV cihazı üretiyor, ancak Fire TV Stick 4K, alınabilecek en iyi model. En cazip yanları, fiyat noktası ve Amazon'un diğer hizmetleriyle entegrasyon. Dahili bir Amazon Prime Video uygulaması var ve Amazon'un Alexa sesli kumandası sayesinde tamamen işlevsel.

4K Ultra HD yayın için optimize edilmiş yeni bir Wi-Fi anten tasarımına sahip en güçlü 4K akış ortamı, oyun ve uygulamalar için diğer 4K akış ortam çubuklarından daha fazla depolama alanı sunar.

4K Ultra HD, Dolby Vision, HDR ve HDR10+ erişimiyle mükemmel görüntü elde edin. Seçili Prime Video oyunlarında Dolby Atmos ile etkileyici sesin tadını çıkarın.

500.000 film ve TV dizileri arasından seçim yapın.

İşletim sisteminin değiştirilmiş sürümünde Google Play Servisleri yok, bu yüzden Google Play Store da yok. Amazon Appstore sağlam bir alternatiftir, ancak içerik miktarı karşılaştırılamaz. Olumlu tarafı, herhangi bir Android APK sideload olabilir, ancak navigasyon sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Ogznet.com