Image by Freepik

En iyi fotoğraf uygulamaları 2023

Çoklu kamera desteği, portre modu ve HDR gibi özelliklerle, cep telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflar gerçekten dikkat çekicidir, ancak mobil fotoğrafçılığınızı daha ileri götürmek istiyorsanız, bu fotoğrafçılık uygulamalarını yüklemek isteyebilirsiniz.

Piyasada birçok benzer özellik sunan, çok sayıda fotoğraf uygulaması var ve hangisinin gerçekten işe yaradığını bilmek zor. İşte sizin için bulduğumuz en iyi fotoğraf uygulamaları.

1. ‎Halide Mark II - Pro Camera

Halide, iPhone çin en iyi fotoğraf uygulamalarından biridir. Hatta Halide, standart iPhone kamera uygulamasının yerini dahi alabilir. Kullanımı basittir; RAW, JPEG ve HEIC görüntü biçimlerini destekler ve galerisi, başka bir uygulama kullanılarak çekilenler de dahil olmak üzere cihazınızdaki tüm fotoğrafları görüntüler.

Halide'nin Derinlik adı verilen portre modu, sürekli olarak daha doğal görünen bokeh efektleri üretir ve ince çizgiler ve kenarlar boyunca daha az bozulma üretme eğilimindedir. Halide ile bir fotoğraf çekerken derinliği ayarlayamazsınız ve Portre Işığı efektlerini de doğal olarak desteklemez, ancak iOS Fotoğraflar uygulamasını kullanarak fotoğrafa Portre Işığı ekleyebilirsiniz.

iPhone XR'deki stok Kamera uygulaması için Portre modu, yalnızca bir kişinin yüzü çerçevedeyse çalışır; iPhone XR'de Halide ise insan ve insan olmayan nesneler için Derinlik modunu destekler.

Pozlamayı ve odak noktasını bir dokunuşla ayarlayabilirsiniz, ancak daha ayrıntılı kontroller de mevcuttur, bu da poz seviyelerini kolayca değiştirmenize ve çekim yapmadan önce görüntünün hangi bölümlerinin odakta olduğunu görmenize olanak tanır.

Son olarak, Halide kısa süre önce Siri sesli komutu kullanarak resim çekmenize veya uygulamayı Derinlik modunda başlatmanıza olanak tanıyan Kısayollar desteği ekledi. Halide ile çekim yapmak için asla çok fazla zaman harcamazsınız.

Halide ücretsiz bir kamera uygulaması değildir. Yıllık üyelikler için 7 günlük ücretsiz deneme sunuyor.

2. ‎Hydra 2 › AI Camera (RAW/HDR)

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmek için en iyi fotoğraf uygulamalarından biridir. Hydra, bir seferde 60 adede kadar görüntü yakalayarak daha ayrıntılı ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflara olanak tanır. Düşük ışık koşulları veya ayrıntıların gerçekten önemli olduğu çekimler için çok iyi bir kamera uygulamasıdır.

Hydra, yenilikçi fotoğraf çekme teknolojisi sunar ve en zor ışık koşullarında bile birbirinden güzel fotoğraflar çekmenize izin verir. Bu da onu iOS Kamera uygulaması için mükemmel kılar.

Baskı için fotoğraf çekmeyi planlıyorsanız, Hydra mutlaka sahip olunması gereken bir uygulamadır. Bir dizi görüntü yakalar ve ardından bunları otomatik olarak birleştirir. Bu işlem, bir fotoğraf çekmek için birkaç saniye daha gerektirse de, 32 megapiksele kadar ayrıntılı zengin resimlere izin verir.

Hydra ayrıca maksimum 12 megapikselde görüntüler oluşturmak için bir HDR moduna ve düşük ışık moduna sahiptir. HDR, daha canlı renklere ve daha fazla kontrasta sahip fotoğraflar üretirken Lo-Light, daha az parazitli fotoğraflar oluşturur.

Hydra ayrıca bir Yakınlaştırma modu sunar, ancak sonuçlar değişebilir. 8x'e kadar yakınlaştırma yapmanızı sağlar, ancak ayrıntı düzeyi diğer modları kadar etkileyici değildir. Ayrıca, çoklu görüntü işleme nedeniyle, çerçevede hareket eden herhangi bir şey son görüntüde bir sapmaya neden olur, bu da muhtemelen yeniden çekmeniz gerekeceği anlamına gelir. Bu nedenle Hydra en iyi manzaraları, binaları veya başka bir şekilde hareketsiz nesneleri çekerken daha iyi çalışır.

3. Snapseed

Snapseed, çeşitli düzenleme araçları ile en iyi fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Google'ın ücretsiz bir fotoğraf düzenleme uygulaması olan Snapseed, normalde bir fotoğraf düzenleme programından bekleyeceğiniz bir dizi özellik sunar. İyileştirme, fırçalama, gren efektleri ve daha fazlası gibi araçlarla, fotoğraflarınızı en güzel şekilde göstermek için gerçekten mükemmel bir uygulamadır.

Bir görüntüyü açar açmaz uygulama, birkaç dokunuşla uygulayabileceğiniz bir dizi Görünüm (önceden tanımlı filtreler ve ayarlar) sunar, ancak daha ileri gitmek isterseniz film tanecikleri, vinyetler ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Snapseed'in diğer resim düzenleme uygulamalarından gerçekten öne çıktığı yer, Portre ve Yüz Pozu modlarıdır. Portre, gözleri vurgulama ve cildi yumuşatma seçenekleri sunarken, Yüz Pozu, göz bebeği boyutunu ayarlama ve gülümsemeleri abartma seçenekleriyle bir kişinin yüzünü dört noktalı bir eksende kaydırmanıza olanak tanır.

Snapseed'in Geri Al ve Yinele modları, değişiklik yapmayı kolaylaştırır ve tam düzenleme geçmişini açarak, bir fotoğrafın nasıl göründüğünü görmek için eski efektleri kaldırabilir veya yeniden uygulayabilirsiniz.

4. 1967

1967, vintage tarzı filtreler için en iyi fotoğraf uygulamasıdır. 1967, basit bir düzende bir dizi iyi görünümlü filtre sunar. İstediğiniz filtreyi bulduktan sonra birkaç dokunuşla uygulayabilir, ardından galerinize kaydedebilir veya doğrudan Instagram, Facebook veya Tumblr'da paylaşabilirsiniz.

 

Kırpma aracının kullanımı da basittir ve resimleriniz için bir dizi dikey ve yatay düzen sunar.

Tüm filtrelere erişmek için, yedi günlük ücretsiz deneme sürümü mevcut olsa da yıllık abonelik için kaydolmanız gerekir. 1967'yi abonelik olmadan kullanmak, çalışmanızı kesintiye uğratacak reklamlarla karşılaşacağınız anlamına gelir.

Android için sunulan uygulamanın yapımcısı farklıdır. Bu yüzden biraz daha farklı filtreler ve özellikler sunmaktadır. Bu uygulama ile herhangi bir fotoğraf üzerinde 1000'den fazla analog kamera filtre efekti uygulayabilirsiniz.

5. Unfold: Story Maker & Editor

 

Unfold, Instagram, Snapchat ve daha fazlası için iyi görünen Hikayeler oluşturmak için mükemmel bir araçtır. Fotoğraflarınızı sergileyen Hikayeler oluşturmak için bir dizi şablon sunar.

Uygulama size ücretsiz şablonlardan oluşan bir koleksiyon sunarak premium bir koleksiyon satın almadan başlamanızı kolaylaştırır. Ek olarak, birkaç şablon, bir Hikayeye birden fazla fotoğraf ve video eklemenize izin vererek, Instagram ve Snapchat'te bulunan stok Hikaye oluşturma araçlarından daha iyi özellikler sunar.

Bununla birlikte, Unfold'daki çoğu şablon ücretsiz değildir, bu nedenle gerçekten denemek istiyorsanız, yeni koleksiyonları satın almanız gerekir.

Unfold ayrıca kullanımı kolay bir dizi yazı tipi ve renk sunan çok iyi metin araçları da sağlar. Ayrıca metni sürükleyip sıkıştırarak yeniden boyutlandırabilir ve yerleştirebilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın