Performans Özellikleriyle Dikkat Çeken En İyi 5 Dizüstü Bilgisayar

Performans Özellikleriyle Dikkat Çeken En İyi 5 Dizüstü Bilgisayar

Alınabilecek En İyi 5 Dizüstü Bilgisayar 2019

Image from rawpixel.com / Markus Spiske

Yeni bir dizüstü bilgisayar almak için birçok marka ve seçenek var. Bu yüzden işinizi kolaylaştırmak için 2019'un en iyi Windows dizüstü bilgisayarlarını listeledik.

Dizüstü bilgisayarlar artık daha popüler. Ve ayrıca sadece iş için değil, artık oyun severlere, geliştiricilere ve hatta medya editörlerine uygun dizüstü bilgisayarlar satın alabilirsiniz.

Yani bakabilceğiniz birçok seçenek var. İşte aralarından seçim yapabilceğiniz 2019'un en iyi Windows dizüstü bilgisayarları listesi.

1. Dell XPS 13

Dell XPS 13

Daha önce hiç bir Dell bilgisayarına sahip olmasanız bile, bu markayı mutlaka görmüşsünüzdür. Dell, özellikle işyerlerinde bulunan dünyadaki en büyük bilgisayar ve dizüstü bilgisayar üreticilerinden biridir. Dell XPS 13, 2019 yılı için en iyi Windows dizüstü bilgisayarı bile olabilir.

XPS 13, 16 GB RAM ve 512 GB SSD ile önceden yüklenmiş Windows 10 Pro 64-bit ile birlikte gelir. Intel i7 dört çekirdekli bir işlemci tarafından desteklenmektedir ve Windows Hello ile uyumlu klavyeye entegre edilmiş bir parmak izi okuyucusuna sahiptir.

13,3 inçlik 4K Ultra HD dokunmatik ekran, tüm medyanızın kusursuz görünmesini sağlarken, aynı zamanda bilgisayarınızla nasıl etkileşim kuracağınıza dair bir seçenek sunar. Ayrıca oldukça hafiftir, sadece 2.7 kilo ağırlığında. XPS 13 ucuz bir laptop değil, ancak bütçeniz uygunsa, cihaz bugün mevcut en iyi dizüstü bilgisayardır.

2. Huawei Matebook 13

Huawei Matebook 13
Huawei Matebook 13 bu yıl için mevcut en iyi Windows dizüstü bilgisayarlarından biridir.

Matebook 13, hafif ve portatiftir ve sadece 1,297 kb ağırlığı ile 0,59 inç (yaklaşık 1,5 cm) kapalı kasa yüksekliğine sahiptir. Şirketin iddiası, ekranın 13 inçten daha büyük görünmesini sağlayan Fullview 2160 × 1140 dokunmatik ekranıyla birlikte geliyor.

Dizüstü bilgisayar, 8. nesil Intel Core i7 CPU, 8GB RAM ve 3.670mAh pil ile çalışır. Nvidia GeForce MX150 onu hem oyuncular hem de editörler için mükemmel kılıyor. Yeni Shark Fin dahili fanları, cihazınızı yüzde 25'e kadar hızlandırırken dizüstü bilgisayarınızı serin tutar.

Ayrıca biyometrik giriş yetenekleri ve tek dokunuşla NFC dosya paylaşımı var. Huawei, bir güç kaynağından uzakta kalmanız durumuna göre taşınabilir harici bir şarj cihazı da içeriyor. Genel olarak, Matebook 13, bulabileceğiniz en özellikli PC dizüstü bilgisayarıdır.

3. Microsoft Surface Book 2

  • Satış noktaları: Akakçe (256 GB seçenekleri), Akakçe (512 GB seçenekleri)
  • Fiyat: 256 GB seçeneği 27.000 TL civarı, 512 GB seçeneği 30.000 TL civarı

Microsoft Surface Book 2

Microsoft'un kendi sınıfının en iyi dizüstü bilgisayarı olan Surface Book 2'yi bu listeye dahil etmeden olmazdı. Günümüzün dizüstü bilgisayarlarının çoğu gibi, Microsoft Surface Book 2, yapısını özelleştirmenize izin verir. Ancak, kullanıma hazır bir sürüm sizin için işe yarayabilir.

Surface Book 2'nin bu versiyonu 8. nesil Intel Core i7 CPU, 16 GB RAM ve 512 GB SSD ile birlikte geliyor. Ekran, kendi 6GB GDDR5 RAM'ına sahip bir Nvidia GeForce MX1060 tarafından desteklenmektedir. Bu, mobil oyun kurulumu için uygundur, ancak video düzenleme gibi yoğun işleri de gerçekleştirebilir.

Diğer Surface cihazları gibi, Surface Book 2 de ayrılabilir parçalara sahip bir cihazdır. Birlikte verilen klavyeyle normal bir dizüstü bilgisayar olarak kullanabilirsiniz, ancak klavyeyi çıkarırsanız, bağımsız bir tablet cihazı olarak da kullanılabilir. Yerleşik batarya size 17 saate kadar kullanım sağlarken, 15 inç PixelSense dokunmatik ekranı görüntülerin daha keskin görünmesini sağlar.

Bu bir Microsoft cihazı olduğundan, birçok Windows uygulaması ile tasarlanmıştır. Bu nedenle, Microsoft'un dijital asistanı Cortana gibi Windows 10'un tüm ekstra özellikleri bu cihazda bulunur. Surface Book 2, şüphesiz en iyi dizüstü bilgisayarlardan biridir, ancak yüksek fiyat noktası bu cihazı satın almayı zorlaştırıyor.

4. HP Spectre x360

  • Satış noktaları: Vatan Bilgisayar (512 GB - i7 işlemci), Hepsiburada (256 GB - i5 işlemci)
  • Fiyat: 256 GB - i5 işlemci seçeneği 6.000 TL civarı, 512 GB - i7 işlemci seçeneği 13.000 TL civarı

HP Spectre x360

Birçok yönden, HP Spectre x360, harika bir Microsoft Surface Book alternatifidir. Bundaki en büyük fark, ayrılabilir bir tablet özelliğinin bulunmaması. Bunun yerine, Spectre x360'ın 4K 13,3 inç dokunmatik ekranı 360 derece dönebilir. Bu durumda, klavye ekranın arkasında kalır.

Spectre x360, Windows 10 Home 64-bit yüklü, 8. nesil Intel Core i7 CPU, 16 GB DDR4 RAM ve 512 GB SSD ile birlikte geliyor. Cihaz, kabaca bu listedeki diğer cihazlarla benzer ağırlıkta, yani 1,32 kg ağırlığındadır. Tek bir şarjla 14 saate kadar pil ömrü de sunabilir. Spectre x360, yüksek kaliteli ses çalma için yerleşik Bang & Olufsen hoparlörlerle birlikte geliyor.

Dizüstü bilgisayar bir microSD yuvası, iki adet USB-C bağlantı noktası ve hatta tek bir USB-A bağlantı noktası içeriyor. Entegre web kamerası yüz tanıma için Windows Hello ile birlikte çalışır. Yüzünüzü taramak istemiyorsanız, bunun yerine yerleşik parmak izi okuyucusunu da kullanabilirsiniz. Gizlilik amaçlı, donanım tabanlı bir kamera killswitch özelliği bile var. Tüm bunlar HP Spectre x360'ı en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri olmasına yardımcı oluyor.

5. Asus ROG Zephyrus S GX701

Asus ROG Zephyrus S GX701

Dizüstü bilgisayar satın alma amacınız bir taşınabilir oyun cihazı sahibi olmak ise, Asus ROG Zephyrus S GX701 oyun laptopunu incelemesiniz. Bununla birlikte, ROG Zephyrus S pahalı bir bilgisayardır. Ancak, bu cihaz, oyun severler için yüksek performans sunan bir cihazdır.

Oyun oynamak görsel bir unsur olduğundan, etkileyici bir ekrana sahip olmanız gerekiyor. 17,3 inç Full HD ekran, sadece 6,9 ​​mm kalınlığında süper dar çerçevelere ve %81 ekran oranına sahiptir. Dizüstü bilgisayar 1 TB SSD ve 16 GB DDR4 RAM ile birlikte gelir. Grafikler, 8GB GDDR6 RAM ile bir Nvidia GeForce RTX 2080 tarafından desteklenmektedir.

Soğutma, üst seviye dizüstü oyun bilgisayarlarında bir önceliktir ve Asus dizüstü bilgisayar ultra ince olduğundan, soğutma sisteminin mümkün olduğu kadar verimli olması gerekir. Şirket bu zorlukla başa çıkmak için ROG Aktif Aerodinamik Sistemini (AAS) geliştirdi. Sadece kapağı kaldırmak, diğer soğutma sistemlerine kıyasla hava akışını yüzde 32'ye kadar artıran büyük bir hava girişi açar. Toz birikmesi hakkında endişelenmenize gerek yoktur, çünkü toz önleyici soğutucular işlerini zaman içinde temiz ve verimli yaparlar.

Ogznet.com