Ogznet.com
Image by tirachardz on Freepik

En iyi Android oyunları 2023

Android için pek çok mobil oyun var. En iyi yarış oyunları, bulmacalar, macera oyunları, atari oyunları ve daha fazlası dahil olmak üzere, şu anda mevcut en iyi Android oyunlarını listeliyoruz. Oyun konsollarındaki oyun oynama keyfini aratmayan ve oyun deneyiminizi artıran pek çok mobil oyun burada.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Akıllı telefonlarda oyun oynama, erişilebilirlik nedeniyle diğer platformlara göre daha yaygındır. Özellikle Android oyunları her yıl daha da popüler hale geliyor. Telefonların donanım tarafında yapılan iyileştirmeler oyun sektöründe de daha kaliteli mobil oyunların yapılmasına neden oluyor. Şu anda piyasada ücretsiz veya uygulama içi satın alımlar sunan birçok kaliteli mobil oyun bulunmaktadır. Bu yazıda da, şu anda mevcut en iyi Android oyunları var.

  1. Call of Duty: Mobile

  • İndir | Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
   

  Call of Duty: Mobile, 100 oyunculu bir savaş oyunu ile birlikte normal bir FPS online PvP moduna sahiptir. Bu, onu PUBG Mobile gibi savaş oyunu olmasının yanı sıra Critical Ops veya Modern Combat gibi normal FPS PvP'nin bulunduğu kategoriye yerleştiriyor. Oyun oynamak için ücretsizdir, ancak oyun içi satın alımların çoğu görünümle ilgilidir.

  Kişiselleştirebileceğin kumanda özellikleri, sesli ve yazılı sohbet, nefes kesen 3B grafikler ve yüksek ses kalitesiyle cep telefonu üzerinden konsol kalitesinde HD oyun deneyimi sunar. Dünyadaki en çok sevilen nişancı oyununun heyecanını artık istediğin zaman telefonundan yaşayabilirsin.

  2. Genshin Impact

  • İndir | Uygulama içi satın alma içeriyor
   

  Genshin Impact, bir aksiyon RPG oyunudur. Etkileyici görselleri ve mükemmel oyun deneyimi ile piyasaya sürülmesinin ardından büyük beğeni topladı. Görsel öğeler, oyun mekaniği ve tamamen açık dünya, oyunu kendi türündekilere göre daha az kısıtlayıcı hissettiriyor.

  Temel reaksiyonları açığa çıkarmak için yedi unsurdan yararlanın. Anemo, Electro, Hydro, Pyro, Cryo, Dendro ve Geo her türlü şekilde etkileşime giriyor ve Vision kullanıcıları bunu kendi avantajlarına çevirme gücüne sahip.

  Etkileyici bir sanat stili, gerçek zamanlı işleme ve size gerçekten sürükleyici bir görsel deneyim sunan ince ayarlı karakter animasyonları sunar. Aydınlatma ve hava durumu zaman içinde doğal olarak değişir ve bu dünyanın her ayrıntısına hayat verir.

  3. GRID Autosport

   

  GRID Autosport 2019'da piyasaya sürüldüğünden bu yana Android için en iyi yarış oyunlarından biri oldu. GRID Autosport, uygulama içi satın alma veya reklam içermeyen birinci sınıf bir oyundur. Oyun ayrıca mükemmel grafikler, mükemmel kontroller, donanım denetleyici desteği, oynanacak onlarca içerik, kilidi açılacak onlarca araba ve çeşitli yarış stillerine sahiptir.

  Karşı konulmaz bir simülasyon yönetimi ve arcade heyecanı karışımı sunmak için tasarlanmış GRID Autosport'ta bir yarışçı olarak yüksek hızlı kariyerinizi başlatın.

  4. GRIS

   

  GRIS, bulmaca platform unsurları içeren bir macera oyunudur. Oyun, hayatındaki acı dolu deneyimlerle uğraşırken kendi dünyasında kaybolan genç bir kız olan Gris'i takip ediyor. Oyunda ölüm ya da benzeri bir şey yok. Siz sadece dünyayı keşfedin, bazı bulmacaları çözün ve keyfini çıkarın. Oyun neredeyse hiç metin içermiyor ve bunun yerine hikayesini görsel öğelerle anlatmayı seçiyor. Bu iddialı bir oyun, ancak türünün en iyilerinden biri.

  Hikaye ilerledikçe Gris duygusal olarak olgunlaşıyor ve dünyayı farklı bir gözle görmeye başlıyor, yeni becerilerle keşfedeceği yeni yollar açılıyor önünde. Özenle tasarlanmış, zarif, özgün bir hikaye etrafında ayrıntılı animasyonlar ve ince bir duyarlılıklayaratılmış bir dünya bekliyor oyuncuları.

  5. Legends of Runeterra

  • İndir | Uygulama içi satın alma içeriyor
   

  Legends of Runeterra, bu listedeki en yeni Android oyunlarından biridir. League of Legends dünyasında geçen Legends of Runeterra; başarını becerinin, yaratıcılığın ve kıvrak zekâlılığın belirlediği stratejik bir kart oyunudur. Şampiyonlarını seç, her biri kendine özgü oynanış tarzına ve taktik avantajlara sahip kartlarla kombinasyonlar yap, mükemmel desteyi kurup rakiplerini alaşağı et.

  Oyuncular kartları ve kahramanları toplar, ardından bu kartlardan ve kahramanlardan desteler oluşturur. Daha sonra çevrimiçi olarak rakiplerle savaşıyorsunuz. Oyun, rastgeleliği olabildiğince ortadan kaldırır ve genel olarak iyi bir oyun deneyimi sağlar. Oyunda 24 şampiyon ve bir sürü kart var. Arkadaşlarınızı da sizinle düello yapmaya davet edebilirsiniz.

  6. Levelhead

   

  Levelhead, Crashlands geliştiricisi Butterscotch Shenanigans'ın yeni bir platform oyunudur. 90 oyun seviyesi, şaşırtıcı derecede tatmin edici kontrolleri ve bazı mükemmel mizahı olan bir platform oyunudur. Bununla birlikte, bu gerçekten mükemmel özel seviye yapısıyla kendisini diğerlerinden ayırıyor.

  Oyuncular seviyeler oluşturabilir ve bunları oyuna yükleyebilir. Diğer oyuncular bunları indirir ve en popüler olanlar oyunun prestijli kasasında son bulur. Ayrıca, oyunun hızlı koşu özellikleri vardır ve her seviye kendi liderlik tablosuyla birlikte gelir. Son olarak, oyun bulut tabanlı ve çapraz platformdur.

  İnanılmaz mekanizmalar ve makineler inşa edin, tamamlanması için beyin ve güç gerektiren maceralı keşifler yapın ya da diğer Levelhead'lerin rahatlaması için rahatlatıcı bir müzik sahnesi oluşturun. Seviyenizi tamamladıktan sonra, bunu dünyanın geri kalanıyla paylaşın ve bir takipçi kazanın! Levelhead Division, güçlü küratörlük ve Takip sistemleri ile donatılmıştır, böylece her zaman meslektaşlarınız tarafından oluşturulan en iyi yeni seviyeleri bulabileceksiniz.

  7. Minecraft

  • İndir | Ücretli · Uygulama içi satın alma içeriyor
   

  Minecraft, her yaştan insan için tüm dünyada popüler bir oyundur. Minecraft, eşyalar kazandığınız, bir şeyler inşa ettiğiniz, kötü adamları dövdüğünüz ve hemen hemen istediğiniz her şeyi yaptığınız dev bir dünya. Kendi kaynaklarınızı ve yiyeceklerinizi çıkarmanız gereken bir hayatta kalma modu ve size sınırsız her şeyi veren yaratıcı bir mod var.

  Sık güncellemeler, tonlarca yeni içerik ve olasılık ekledi. Oyun, PC ve konsol muadilleriyle hemen hemen aynı seviyede. Bu platformlardaki insanlarla çok oyunculu sunucularda da oynayabilirsiniz. Uygulama içi satın alımlar vardır, ancak bunlar sadece dış görünüm paketleri gibi özelleştirme içindir. Android'deki en iyi hayatta kalma oyunlarından biridir.

  8. Monument Valley 2

   

  Büyüleyici bir mimari boyunca yolculuğa çıkarken anne ve çocuğuna rehberlik edin, Kutsal Geometrinin sınırlarını öğrendikçe yanıltıcı patikaları ve enfes bilmeceleri keşfedin.

  Ödül kazanan Monument Valley oyununun imkansız güzellikteki devamı, devamı olan Monument Valley 2, güzel ve imkansız bir dünyada yepyeni bir macera sunuyor.

  Monument Valley ve Monument Valley 2, her iki oyun da hala çok mükemmel. Aslında, her ikisinin de neredeyse aynı oyun mekaniği ve grafikleri var. Oyuncu, illüzyonları kullanarak yolu tamamlamak için seviyelerin hareket ettirilebildiği Escher tarzı bulmacalarda maceraya atılır.

  9. Super Mario Run

  • İndir | Uygulama içi satın alma içeriyor
   

  Tek elle oynayabileceğiniz yeni bir tür Mario oyunu. Mario sürekli olarak ilerlerken dokunarak kontrol ediyorsunuz. Altınları toplamak ve hedefe ulaşmak için şık zıplamaları, havada dönüşleri ve duvardan atlamaları yapmak için zamanlamanızı yapın.

  Super Mario Run ücretsiz olarak indirilebilir ve oyunu satın aldıktan sonra hiçbir ek ödeme gerekmeden tüm modları oynayabileceksiniz. Satın almadan önce dört modu da deneyebilirsiniz: World Tour, Toad Rally, Remix 10 ve Kingdom Builder.

  10. Alto's Adventure

  • İndir | Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
   

  Sonsuz bir snowboard macerasına atılan Alto ve arkadaşlarına katılın. Komşu köyler, eski ormanlık alanlar ve uzun süredir terk edilmiş harabeler aracılığıyla, kendi vahşi doğanda güzel dağ ve tepelerde yolculuk edin.

  Yol boyunca, dağda sürekli değişen unsurlara ve zamanın geçişine meydan okuyarak, kaçak lamaları kurtaracak, çatıları geçecek, korkunç uçurumların üzerinden atlayacak ve dağın yaşlılarını geride bırakacaksınız.

  11. PUBG Mobile

  • İndir | Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
   

  PUBG Mobile, mobilde en heyecanlı ücretsiz çok oyunculu aksiyon oyunu deneyimini sunuyor. Oyuna katıl, ekipmanlarını kuşan ve savaş. Efsanevi 100 oyunculu klasik savaş, ağır silah modu, hızlı 4v4 takımlı ölüm maçı ve zombi modlarında hayatta kal. Hayatta kalmak başarının anahtarıdır ve en son hayatta kalan kazanır. Görev çağırdığında atış serbest!

  PUBG Mobile, basit, etkili kontroller, iyi grafikler içerir. Temelde, 100 kişi bir uçaktan bir adaya düşüyor ve ayakta sadece bir kişi kalana kadar savaşıyor. Ada, turnuvanın çok uzun sürmesini önlemek için zamanla oyun alanını daraltan bir mekaniğin yanı sıra teçhizat, silah ve araçlarla doludur. Son güncellemeler, yeni oyun modlarının yanı sıra oynaması ücretsiz öğeler ekledi.

  12. Stardew Valley

   

  Stardew Valley, en iyi premium oyunlardan biri ve genel olarak en iyi oyunlardan biridir. Bazı RPG unsurlarına sahip bir çiftçilik simülatörüdür. İşleri terk edilmiş bir çiftlik ile başlıyorsunuz ve onu eski ihtişamına kavuşturmaya çalışıyorsunuz. Oyuncular balık yakalar, mahsul yetiştirir, hayvancılık yapar ve çeşitli kasaba halkıyla etkileşime girer. Hatta evlenebilir ve bir ailen olabilir.

  Retro grafikler işleri basit tutmaya yardımcı olur, ancak oyunda onlarca saatlik içerik vardır. Ayrıca, kontroller basittir ve oyun içi etkileşimlerin çoğu büyüleyici ve eğlencelidir. Tamamen gerçekçi olmasa da mobil cihazlardaki en iyi çiftçilik simülasyonudur.

  13. The Room

   

  The Room, dört bulmaca oyunundan oluşan bir seridir. Bulmaca türünü mobil cihazlara mükemmel bir şekilde uyarlayan bir seri. The Room serisindeki en son oyun, öncekiler kadar popüler ve en iyi Android oyunları arasında yer alıyor.

  The Room bir dizi kaçış bulmaca oyunudur. Her odada bir sürü gizemli nesne var. Amacınız bulmacaları çözmek ve dışarı çıkmak. Oyunu kazanana kadar daha benzersiz nesneler bulmak ve bulmacalarını çözmek için odadan odaya ilerlersiniz. En sonuncusu The Room: Old Sins oyunudur.

  The Room: Old Sins'e gir ve kendini dokunsal keşfin zorlayıcı mücadeleler ve sürükleyici hikayeyle birleştiği bir mekanda bul. Hırslı bir mühendis ve sosyetik eşinin aniden kaybolması, değerli bir eserin arayışını başlatıyor. Evlerinin tavan arasını işaret eden izler, garip bir oyuncak evin keşfine yol açıyor.
  Waldegrave Malikanesi'nin gizemlerini çözerken farklı konumlar keşfet, gizli ipuçlarını takip et ve garip mekanizmalardan faydalan.

  14. Table Top Racing: World Tour

   

  16 ultra havalı, minyatür yarış arabasının direksiyonuna geçin ve eşi benzeri olmayan bir araba yarışına katılın. Zafere ulaşmak için 30'dan fazla masa üstü yarış pistinde ve 180'den fazla etkinlikte ustalaşın, ardından çevrimiçi savaşa katılın ve dünyanın en iyileriyle yarışın.

  8 oyunculu çevrimiçi savaşlarda yarışın ve çevrimiçi veya çevrimdışı iki oyunculu bölünmüş ekran modunda oynayın. Bölünmüş ekran oyunları için iki Android cihazı gereklidir.

  Yarışlar son derece rekabetçidir ve bitiş çizgisine çılgın bir hızla koşarken çılgın rakipleri kurnaz manevralar ve sportmenlik dışı silahlarla savuşturduğunuzu görürsünüz.

  Daha zorlu parkurlarda daha iyi rekabet edebilmek için aracınızı yükseltme fırsatları olsa da dünya turundan yoksundur. Bunun yerine, damalı bayrakları aldığınızı ve havalı yeni arabalar satın almak için yeterli paraya sahip olduğunuzu görecek olan sizin becerilerinizdir.

  15. Repulze

   

  Fütüristik bir adrenalin patlamasına hazır olun! Bu aksiyon yarışçısı, sizi Man için bir test pilotu olarak çalışan deneysel Repulze hovercraft'ın koltuğuna oturtuyor.

  Oyun üç aşamaya ayrılmıştır. Belirli renkli kapılardan geçmenizi sağlayan zaman denemeleriyle başlar ve zaman zaman ve sportmenlik dışı bir şekilde onları silahlarla havaya uçurarak AI rakiplerini ele geçirmenizle biter.

  Sentetik insanlar ve şirketler hakkında bir bilim kurgu arka planı var, ama aslında bu tamamen hızla ilgili. Hem pistlerde hem de kontrollerde ustalaştığınızda, bitiş çizgisine doğru bomba atarken Repulze heyecan verici bir deneyime dönüşür.

  16. Rush Rally 3

   

  Rush Rally 3, Android'e konsol tarzı ralli yarışını getiriyor. Yağmurda veya karda gece veya gündüz yarışan 60 fps! Kar, çakıl, asfalt ve çamur gibi her biri farklı yüzey türlerine sahip 72'den fazla yeni ve benzersiz etap var. 15 yılı aşkın deneyimden oluşan, gerçek zamanlı araç deformasyonu ve hasarı da dahil olmak üzere bugüne kadarki en iyi araba dinamiği modellerinden biriyle yarışın.

  Oyun, bir yarış pistinde veya bir ormanda olsun, çok akıllı görseller ve bakış açıları sunuluyor.

  Dokunma ve sensör için özel olarak tasarlanmış tamamen özelleştirilebilir bir kontrol sistemi, yarışmanın daha eğlenceli ve tutarlı hale gelmesi anlamına gelir. Kontrolleri istediğiniz yere yerleştirin! Ayrıca tüm MFi denetleyicileri için tam destek içerir.

  17. Oceanhorn

  • İndir | Uygulama içi satın alma içeriyor
   

  Uyandığınızda babanızın bıraktığı bir mektup buluyorsunuz. Ne yazık ki babanız gitmiş... Arkasında bıraktığı tek şey eski bir not defteri ve gizemli bir kolye. Neler olmuş olabilir?

  Daha önce hiç bilinmeyen adaları keşfedin; bir sürü tehlikenin kol gezdiği, puzzle'lar ve sırlarla dolu sıra dışı bir dünya. Canavarlarla savaşın, sihirleri kullanmayı öğrenin ve görevleri tamamlamanıza yardımcı olacak antik hazineleri keşfedin. Antik Arcadia Krallığı'nın ve deniz canavarı Oceanhorn'un bütün sırlarını ortaya çıkarmak için tüm zekanızı ve becerilerinizi ortaya koyun.

  Oceanhorn oyunu, muhteşem bir hikayeyi, olağanüstü 3D grafikleri ve eğlenceli oynama özelliklerini hiç unutamayacağız yoğun bir aksiyon-macera deneyimi ile bir araya getiriyor.

  Oyunun cihazınızda nasıl çalıştığını test etmek için ücretsiz bir bölüm alırsınız, sonraki bölümler için oyunu satın almanız gerekir. Tüm görev yaklaşık bir kaç saat sürer. Bu, muhtemelen Android'de oynayacağınız en iyi oyunlardan biri olacaktır.

  18. Witcheye

   

  Witcheye eşsiz bir dokunmatik ekran kontrol sistemiyle kahraman üzerinde benzersiz bir kontrol sağlayan büyük, renkli, nostaljik bir platform macerasıdır.

  Witcheye, retro bir platform oyununun birçok bileşenine sahiptir; renkli, tıknaz grafikler; devriye gezen düşmanlar; "cezalandırmaya" yaklaşabilecek bir zorluk seviyesi. Sahip olmadığı bir şey de platform yapmaktır, çünkü etrafta gezinmek yerine havada süzülen bir gözü kontrol edersiniz.

  Altı canlı dünyada düşmanların üzerinden zıplayarak ve tehlikeleri atlatarak hareket etmek için ekranı kaydırın ve durmak için dokunun. Dalkavuk bir şövalye ve sihirbaz, iyi huylu cadının büyü malzemelerini çaldıktan sonra onu uçan bir intikam gözüne dönüştürdüğü maceraya atılın. Ona her biri tamamen eşsiz bir şey içeren 50'den fazla seviyede yol göstereceksiniz: zorlu yeni düşmanlar, gizemli yeni ortamlar ve şaşırtıcı yeni sırlar. Bunların tümü renkli, net pikselli sanatla ve canlı, kafa sallatan orijinal müziklerle hayata geçiriliyor.

  19. Ordia

   

  Ordia, düşmanca bir dünyadan kaçmaya çalışan bir su altı yaratığının yer aldığı bir platform oyunudur. Dikey olarak oynar, kancalar ve üzerine yapışabileceği yüzeyler arasında Angry-Birds tarzı blob ateşlemenizi sağlar.

  Çarpıcı ve canlı bir ortamda zıpla, hopla ve duvarlara yapış! Farklı tehlikeler, zorluklar ve sürprizlerle dolu ilkel bir dünyada her yaratığı kurtar.
  Ordia; 30 seviye, ekstra zorluk modları, bonus seviyeler ve başarılarla saatlerce oynayabileceğin benzersiz bir oyun.

  Daha sonraki seviyeler kuşkusuz zor olsa da, oyun baştan sona yeniden başlatma puanlarıyla doludur. Her seviye oyuncular için zorluklar sunsa da, ilerlemek için bunları tamamlamanıza gerek yoktur.

  Baştan sona, mobil cihazlarda en mükemmel şekilde gerçekleştirilmiş platform oyunlarından birinin keyfine varacaksınız.

  20. Path of Giants

   

  Path of Giants, minimalist bir havaya sahip bir yol bulma bilmecesidir. Path of Giants sana buzlu bir dağın tepesindeki gizli hazine için göreve çıkan üç kaşifin kontrolünü verir.

  Bu sakin bulmaca macera oyununda her bölüm, bulmacaları çözmek için kaşifler arasında takım çalışması yapmayı gerektirir. Bu teknik, yatay hareket eden düğmelerin ve diğer mekanizmaların kurnazca kullanımının yanı sıra, onları bir sonraki mücadeleye götüren uçan, renkli hedef karelerine gitmelerini sağlar.

  Her bölüm, ürpertici güzellikte sahneler yaratmak ve dünyanın çoktan unutulmuş bu bölgesini keşfederken sakinlik duygusu uyandırması için dikkatlice tasarlanmış ve el ile yapılmıştır.

  21. JYDGE

   

  JYDGE'ınızı oluşturun. Edenbyrg'e girin. Canlı çıkın. JYDGE, kendi sibernetik yargıcınızla (JYDGE), hiç uyumayan Edenbyrg şehrinde suçluların kökünü kazıyabileceğiniz meşru ama korkunç bir roguehate, kuş bakışı ateş etme oyunudur.

  JYDGE'ınızı büyüterek, Gavel silahınızı geliştirerek ve görevlere uygun olan korkusuz yoldaşları seçerek kendi oynayış tarzınızı oluşturun.

  22. Table Tennis Touch

  • İndir | Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
   

  Masa tenisini seviyorsanız, Table Tennis Touch'a bayılacaksınız. Büyüleyici grafikler, kolay dokunmatik kontroller, gerçekçi yüksek hızda oyun deneyimi ve çoklu oyun modlarlyla Table Tennis Touch, dünyanın 1 numaralı masa tenisi oyunu haline geliyor.

  Table Tennis Touch, masa tenisi oyununu Android cihazınıza getiriyor. Görsel olarak, muhteşem bir şekilde işlenmiş konumlarıyla oyun çok zevklidir.

  Turnuvalar, ligler ve özel etkinlikler içeren dopdolu kariyer modunda sıralamalarda yükselebilir veya yerel gerçek zamanlı çok oyunculu modda oynayabilirsiniz.

  23. Tropico

   

  Tropico, klasik PC diktatör simülatörünü cebinize getiriyor. Karayip Adasını demir yumrukla veya daha doğrusu biraz rüşvet ve popülizmle kontrol etmek istiyorsanız bu, en iyi Android oyunudur.

  Oldukça açık bir doğası vardır, yani yavaş yavaş işleri öğrenirsiniz ve hayranlık uyandıran halkınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenirsiniz. Yetersiz kaynaklar dikkatli kullanılmalıdır; para kazanmanız gerekir, aynı zamanda nüfusu mutlu ve sağlıklı tutmanız gerekir. Biraz sinirlenirlerse, bununla da başa çıkmalısınız.

  Android sistem gereksinimlerinin yüksek olduğunu ve bu nedenle oynamak için güçlü bir cihaza ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz