Ogznet.com
Oyun

League of Legends’ta Ormancı Rolü Nasıl Oynanmalıdır?

16 Haziran 2020 ogz 566 0
Okunma süresi: 2 dk, 45 sn
League of Legends’ta Ormancı Rolü Nasıl Oynanmalıdır?
Image from leagueoflegends.com

League of Legends oyununda oynayacağınız alanı seçme şansınız bulunur. Üst, Orta, Alt ve Orman olarak seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. League of Legends oyununun temel kurallarında oyunu takımın ile iş birliği sağlayarak rakip merkezi yere yıkmak bulunmaktadır. Bunun için takım arkadaşlarınızın iyi ve yetenekli oyunculardan kurulu olması gerekmektedir. Takım arkadaşlarınızın sizin tecrübelerinize denk kişiler olması için eloboost fiyatları sayfasından araştırmanızı yaparak daha rahat oyunlar oynayabilirsiniz.

Bu yazımızda orman seçiminin League of Legends oyununda Üst, Orta ve Alt koridor seçiminden farklarını sizlere açıklayacağız. Orman seçimi diğer seçimlere göre biraz daha sorumluluk isteyen bir seçimdir…

League of Legends Ormancısı Neler Yapmalı?

League of Legends Ormancısı Neler Yapmalı?

Öncelikle oyun başlangıcında ormancı eşyanızın başlangıcını yapıp totemini aldıktan sonra, keseceğiniz canavarın yanına gitmelisiniz. Karakteriniz başlarda kırılgan bir karakter ise takım arkadaşlarınızdan yardım almalısınız. Gittiğiniz bölgedeki canavarları kestikten sonra alt veya üst bölümünüzde bulunan nehirdeki yampiri yengeci kesip ortamı aydınlatmanız gerekmektedir. Aksi halde rakip ormancı veya rakip takımdakiler yampiri yengeci alarak nehirden gelen takım arkadaşlarını rahatlıkla görebilir ve baskınlar başarısız olur.  Yakınında ve baskın yapmaya uygun olan bir koridor görülürse takım arkadaşının isteği üzerine o koridora destek atar ve kendi ormanına veyahut rakip ormana giriş yapmalıdır. Rakip ormanda canavar kesmeye başlarken dikkatli olmalıdır çünkü rakip ormancı oraya gelebilir veyahut bir totem bulunuyorsa bütün rakipleri bir anda tepesinde görebilir.

Ormancılar genellikle kendi ormanını temizledikten sonra müsait olan bir koridora baskı kurmaya ve rakibi alt etmeye gitmelidir. Bu işlem kötü sonuçlar verebilir öncelik olarak o koridordaki takım arkadaşınızın sizin gelmeniz durumunda hazırlıklı olmalıdır. Koridora gelip skor alamadığınız vakitte bir de öldüyseniz sohbet kısmını kapatmanızı öneririz.

Olabildiğinizce her baskına giderken veyahut bir koridora yaklaşırken Totem görüşü atın ve kontrol totemi de satın almayı kesinlikle unutmayın.

Bir koridora baskı kurmak güzeldir fakat diğer koridorlarda arkadaşlarınız zor durumda ise yardım etmezseniz bu kötü sonuçlar verebilir. League of Legends oyununda Ormancı oynamak ciddi dikkat ve sabır ister. Hâkim olduğunuz bir ormancı karakterini aldıktan sonra karşı ormancıyı oyundan düşürmek adına onun ormanında gezintiler yapabilirsiniz bu sizi öne çıkarmak ile birlikte rakibinizi geriye düşürecektir.

65’ten fazla profesyonel oyuncu kadrosuyla uziboost.com ile sizlerin daha yüksek rütbeli oyuncularla karşılaşmanızı sağlar. Siz de eğer zaten iyi bir jungle (ormancı) olduğunuzu düşünüyorsanız siteden ormancı rolünde boost hizmeti alarak daha yetenekli liglerde oyunlarınızı oynayabilirsiniz.


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum yaz