Ogznet.com
COVID-19 Döneminde Güvenli Seyahat için Güncel Bilgiler Veren 5 Site Paylaş:
Photo by Gerrie van der Walt on Unsplash

COVID-19 Döneminde Güvenli Seyahat için Güncel Bilgiler Veren 5 Site

COVID-19 sırasında nasıl güvenle seyahat edersiniz? Dünya genelinde hala aktif olan koronavirüs ile nereye gidebilirsiniz? Bu web siteleri, pandemi sırasında seyahat veya tatile gitmeyle ilgili tüm sorularınızı yanıtlıyor.

Bu yazının içeriği: Kapat

Turizm sektörü COVID-19 salgını nedeniyle oldukça olumsuz bir şekilde etkilendi. Doğal olarak, insanlar bu süre zarfında seyahat etme konusunda endişe etmekte haklı nedenlere sahipler. Ancak gideceğiniz yerdeki koronavirüs kısıtlamaları, güvenlik protokolleri ve karantina kuralları ile havayolu ve havaalanı düzenlemeleri ile ilgili ayrıntıları biliyorsanız, dışarıda kendinizi daha iyi koruyabilirsiniz.

1. Covid Entry Check Seyahat rotalarınızı ve seyahat kısıtlamalarını bu siteden kontrol edin

Covid Entry Check - Her gezgin için tasarlanmış kullanışlı bir araç

Covid-19 etkili bölgelerinden güvenli yeşil bölgelere kadar, rezervasyon yapmadan ve uluslararası bir yolculuğa çıkmadan önce bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

Koronavirüs salgını sırasında neredeyse her gün seyahat kuralları değişiyor. Nereye seyahat etmek istediğinizi biliyorsanız, Covid Entry Check, kuralları ve kısıtlamaları bulmanın ve bununla ilgili güncellemeleri almanın hızlı bir yoludur.

Mevcut seyahat kurallarını görmek için başlangıç ve varış yerinizi girin. Her iki yönde de varışta karantinaya alınmanız gerekip gerekmediği ve her konumdaki COVID-19 vakalarının mevcut durumu gibi her iki yönde de hızlı veriler içeren bir kart alacaksınız. Neler beklemeniz gerektiği, varış noktası içindeki seyahat kısıtlamaları ve hangi yerlerin daha fazla seyahat için oradan size "Greenlane anlaşması" verdiği gibi daha fazla ayrıntı için tıklayın.

En önemlisi, bu rotadaki herhangi bir değişiklikten haberdar olmak için kaydolabilirsiniz. Hükümetler izin verdiği anda, çantalarınızı toplamanızı söyleyen bir e-posta alacaksınız.

2. Travel Bans Hangi ülkeler turistler için koronavirüs nedeniyle kısıtlamalar koyuyor

Travel Bans - Hangi ülkeler turistler için koronavirüs nedeniyle kısıtlamalar koyuyor

Travel Bans, COVID-19 salgını sırasında veya sonrasında seyahat hakkında bilgi almak için internetin en sevilen yeri haline geldi. Uluslararası seyahatlerle ilgili bilmeniz gereken her şey hakkında hızlı ve net bilgiler içeren temiz bir web sitesidir.

Seyahat edebileceğiniz tüm ülkeleri görmek için Open For Travel'ı tıklayın. Kıtaya göre kategorize edilmiş listede, kurallarla ilgili en önemli noktaları görmek için herhangi bir ülkeye tıklayın. Ve sonra ülke sayfasının ayrıntılarına bakın.

Bu sayfada, bilmeniz gereken ana şeyler için özenle sıralanmış bilgiler bulunmaktadır: tam kısıtlamalar, girerken karantina önlemleri, geçiş kuralları, uçuş kısıtlamaları, sigorta, sertifikasyon ve aşılama. Tüm bilgiler, üçüncü taraf kaynaklardan veya medyadan değil, ülkenin resmi beyanlarından alınmıştır. Güvenilir COVID-19 bilgileri için bu kadar güvenilir siteleri kullanmak çok önemlidir.

Hemen altında, seyahat kurallarındaki değişikliklerin zaman çizelgesiyle ilgili olarak o ülkeden en son güncellemeleri içeren bir haber akışı göreceksiniz. Bunları dikkatlice okuyun, önceden ne bekleyeceğinizi bilmek için eğilimleri tespit edebilirsiniz.

3. Covid Controls Gezginler için tasarlanan Covid-19 kontrol paneli

Covid Controls - Gezginler için tasarlanan Covid-19 kontrol paneli

Covid Controls, dünya genelinde koronavirüs salgınının mevcut durumunun güncellenmiş bir haritasını sunar. Tourist Entry alt kategorisi, ülke içindeki, dışındaki ve içindeki seyahat kısıtlamalarını filtrelemenin basit bir yoludur.

Bulunduğunuz ülkeyi veya son 14 günü geçirdiğiniz yerleri seçin. Covid Controls, o kaynaktan ziyaret etmenize izin verilen hedeflerin bir listesini görüntüleyecektir. Bu hedeflerin üç durumu vardır: izin verildi, kısmen izin verildi, yasaklandı. Harita ayrıca yeşil, sarı veya kırmızı yerleri gösterecek şekilde güncellenerek, belki de yanındaki başka bir ülkeye seyahat edebileceğiniz bir varış noktası seçmeyi kolaylaştırır.

Ayrıntılarını okumak için herhangi bir hedefi tıklayın. Bu bölmede, hükümetin kısıtlamalarını ve ayrıntılı düzenlemeleri ile turistik yerlerin açık olup olmadığını göreceksiniz. Ayrıca buradaki restoranları, barları, otelleri ve ulaşım seçeneklerini kontrol etmek de iyi bir fikir çünkü bir turist olarak bu bilgilere güveneceksiniz. Covid Controls, kararınızı vermeden önce ek kontrol için birkaç bağlantı da sağlar.

Haritayı seyahat dışında metriklere göre de görselleştirebilirsiniz. Son yedi günlük değişikliği, salgın kontrolünü, ölümleri veya milyon başına vakaları ve salgının büyüme durumunu görebilirsiniz.

4. Airsiders Compass Havalimanları ve havayollarındaki güvenlik önlemleri ve kısıtlamaları hakkında bilgi edinin

Airsiders Compass - Havalimanları ve havayollarındaki güvenlik önlemleri ve kısıtlamaları hakkında bilgi edinin

Airsiders Compass, COVID-19 sırasında herhangi bir havayolu (veya havaalanı) için güncellenmiş kuralları ve düzenlemeleri size gösterir.
COVID-19'un etkili olduğu bir dünyada, rutin olaylara bakışımız değişti. Bir seyahat türü olarak uçmak, özellikle kalkıştan önce bilmeniz gereken yeni bir dizi kural, düzenleme ve protokollere sahiptir. Ve bunlar da havayoluna ve başlangıç ​​veya varış noktalarına göre farklılık gösterir.

Airsiders Compass, herhangi bir havayolu veya havaalanı hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri tek bir yerde toplar. Şehre veya ülkeye göre de arama yapabilirsiniz; bu, birden fazla havaalanı veya büyük terminali olan şehirler için oldukça kullanışlıdır. Güncel zamanlarda bağlantılı uçuşların nasıl çalıştığını kolayca öğreneceksiniz.

Pek çok havayolu firmsının kontrol etmeniz gereken yeni bagaj kuralları vardır. Airsiders Compass, yola çıkmadan önce uçuşunuza hazırlanmanız için mükemmel bir kaynaktır. Tüm bilgileri edindikten sonra, ucuz uçak biletleri için en iyi havayolu seçeneklerinden bazılarını deneyin.

5. Wanderu COVID-19 Seyahat Rehberi COVID-19 salgını sırasında Yurtdışında Otobüs ve Trenle seyahat seçenekleri

COVID-19 Travel Guide - COVID-19 salgını sırasında Yurtdışında Otobüs ve Trenle seyahat seçenekleri

Wanderu, güvenli bir yolculuk planlamak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olduğunuzdan emin olmanızı sağar. Wanderu, COVID-19 sırasında hangi trenlerin ve otobüs hizmetlerinin çalıştığı ve bunların güvenlik protokolleri hakkında güncellenmiş kılavuzlar sunar.

Koronavirüs salgını sırasında uçmak istemiyorsanız, bunun yerine kara yollarını düşünün. Wanderu, ABD, Kanada ve Avrupa'nın bazı bölgelerinde otobüsler ve trenler için online bir bilet rezervasyon platformudur. Otobüs ve tren seyahati için güncellenmiş COVID-19 seyahat rehberi inanılmaz bir kaynaktır.

Kontrol etmek istediğiniz en önemli şey, şu anda hangi otobüs ve tren seferlerinin çalıştığıdır. Wanderu, karar vermenize yardımcı olacak ayrıntılı ve güncellenmiş bir listeye sahiptir. Ayrıca yüz maskesi politikaları, temizlik protokolleri, sigorta ve yolculuk koruması ve değişiklik ve iptal politikaları için açık kılavuzlara sahiptir. Bu, bir bilet ayırtmadan önce ihtiyacınız olan bilgilerdir.

Bunun dışında, seyahat kısıtlamalarını etkileşimli bir harita aracılığıyla da bulabilirsiniz. ABD, Kanada veya Avrupa haritasını açın ve seyahat tavsiyelerini görüntülemek için bir eyalet veya ülkenin üzerine gelin. Haritalar genellikle renk kodlu olduğundan ne bekleyeceğinizi bilirsiniz. Tek bir tıklamayla, her eyalet veya ülke için ayrıntılı bir özet de görüntüleyebilirsiniz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz