Outlook csv dışa aktarma programı - CodeTwo Outlook Export

CodeTwo Outlook Export, verileri Microsoft Outlook’tan CSV metin dosyalarına aktarmak için ücretsiz bir araçtır. Program, Outlook’ta yerleşik dışa aktarma özelliği tarafından sunulandan çok daha fazla veriyi dışa aktarmanıza izin vererek, standart dışı kullanıcı tanımlı alanların Outlook’tan dışa aktarılmasına izin verir ve daha hızlı ve kullanımı daha kolaydır. Veriler, Rehber, Takvim, E-posta, Gönderi, Görevler, Günlük, Notlar gibi her tür klasörden dışa aktarılabilir.

Program Outlook'daki kayıtlı öğelerinizi hızlı ve kolay bir şekilde alır. Outlook'taki  tüm klasörlerdeki verilerinizi (Contact, Calendar, E-mail, Post, Task, Journal, Notes) CSV olarak alabilirsiniz.

CodeTwo Outlook Export programını yükledikten sonra Outlook programını açın. Araç çubuğunda yeni bir ikon göreceksiniz. Bu ikona tıklayarak CodeTwo Outlook Export programını açın. Böylece dönüştürülecek verilerinizi seçin ve işleme başlayın.

CodeTwo Outlook Export kullanarak Outlook verilerini nasıl dışa aktaracağınızı görmek için bu videoyu izleyin:

 

Programı yükledikten sonra, yeni simge standart Outlook araç çubuğunda görünecektir. Tıklandığında CodeTwo Outlook Export çalıştırılır.

CodeTwo Outlook Dışa Aktar penceresinde kullanıcı geçerli klasördeki tüm öğelerden veri dışa aktarmayı veya yalnızca seçilen öğeleri dışa aktarmayı seçebilir. Daha sonra kullanıcı, dışa aktarılan verileri depolamak için CSV dosyasının yolunu tanımlar.

Alanları dışa aktar listesi, CSV dosyasına aktarılacak Outlook veri alanlarının bir listesini içerir. Sol sütun, Outlook'ta göründükleri gibi alan adlarını içerir. Sağ sütun, alan adlarını CSV dosyasında görünecekleri şekilde gösterir. Varsayılan olarak, adlar her iki sütunda da aynıdır. CSV dosyasındaki bir alan adını değiştirmek istiyorsanız, farenin sol düğmesiyle tıklayın veya F2 tuşuna basın. Listeye alan eklemek ve listeden alan silmek için Ekle ve Sil düğmelerini kullanın. Yukarı ve Aşağı tuşları, CSV dosyasındaki alanların sırasını değiştirmek için kullanılır. Verileri CSV dosyasına aktarmaya başlamak için Dışa Aktar düğmesine basın.

Add düğmesine tıkladıktan sonra Alan seçici iletişim kutusu görüntülenir. CSV dosyasına dışa aktarılan veri alanlarını Dışa aktarılan (Exported fields) alanlar listesine eklemenizi sağlar. Alan seçici (Field chooser) iletişim kutusu, verilerin şu anda dışa aktarıldığı klasör türüne bağlı olarak çeşitli alanlar görüntüler.

Dışa aktarılan alanları Dışa aktarılan alanlar listesine eklemek için, bunları Alan Seçici iletişim kutusunda seçmeniz ve Ekle düğmesini tıklamanız gerekir. Bir seferde birden fazla alan seçebilirsiniz. Alan seçici başlangıçta yalnızca standart Outlook veri alanlarını görüntüler. Bir klasörde veya diğer nesnelerde oluşturulan kullanıcı tanımlı alanları görüntülemek için Yenile düğmesini tıklatın. Yenile komutunu seçtikten sonra, Kullanılabilir alanlar listesinde kullanıcı tanımlı bir veri alanı görüntülenmezse, adın Özel alan adı alanına girilmesi ve Ekle'yi tıklamanız gerekir. Alan daha sonra Kullanılabilir alanlar listesine eklenir.

Kullanıcı tanımlı özellik adları büyük / küçük harfe duyarlıdır.

Veri alanlarını seçtikten sonra Dosyaya kaydet'i tıklayarak bunları dosyaya kaydedebilirsiniz. Bu özellik, en sık kullanılan veri alanlarıyla birden fazla dışa aktarma şeması oluşturmanıza olanak tanır. Dosyadaki veri alanlarını kullanmak için Dosyadan yükle'yi tıklamanız yeterlidir.

Ana iletişim kutusundaki Seçenekler düğmesini tıklatarak ek veri dışa aktarma seçeneklerini tanımlayabilirsiniz: alan ayırıcı (karakter veri alanlarının ayrılacağı karakter), metin niteleyicisi (verilerin yerleştirileceği tırnak işareti türü) , yeni satır işareti (yeni satır işaretlerinin başka bir karakterle değiştirilmesi gerekiyorsa).

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın