Ogznet.com
Evde Çalışma Sürelerini Hesaplamak için En İyi Uygulamalar Paylaş:
Image by Pexels from Pixabay

Evde Çalışma Sürelerini Hesaplamak için En İyi Uygulamalar

Önümüzdeki günlerde ve haftalarda birçok kişi evden çalışmaya başlayacak. Özellikle evde küçük çocukları olan ebeveynler sık sık mola vermek zorunda kalacaklar. Bu nedenle, çalışanların ve işverenlerin karşılıklı olarak istenilen çalışma saatlerine bağlı kalabilmeleri, çalışma saatlerinin doğru kaydedilmesi ile mümkündür. İşte bu amaçla, bazı evde çalışma süresi hesaplama uygulamaları.

Birçok şirket, eğer mümkünse çalışanlarının evden çalışmaya devam etmesini sağlayacaktır. Çalışma süresi kayıt uygulamaları, bu aşamada, karşılıklı olarak kararlaştırılan çalışma saatlerinin uygulanmasını sağlamaya yardımcı olabilir.

Uygulama Yardımı ile Evden Çalışma Saatlerini Kaydetme

Birçok zaman kaydı uygulaması daha genel süre kaydediciler olarak tasarlanmıştır. Ancak, sadece evde çalışma sürenizi kaydetmek istiyorsanız, tek ihtiyacınız olan çalışma dakikalarınız için "start" ve "pause" veya "stop" düğmelerine sahip bir uygulamadır. Ve ayrıca bu süreleri grafik ve tablolarda görüntüleme işlevi olmasıdır. İdeal olarak, dışa aktarılabilir veya doğrudan yönetim ile paylaşılabilir olması da önemlidir.

1. Hours Keeper - Time Tracking

Hours Keeper, çalıştığınız saatleri kolayca izlemek ve kazancınızı hesaplamak için kullanabileceğiniz iyi tasarlanmış bir uygulamadır.

Hours Keeper, fazla mesai ve mola süresi dahil, her müşteri için günlük çalışma saatlerinizi kaydetmenizi sağlar. Kazançlar hesaplandıktan sonra, müşterileriniz için PDF faturaları oluşturabilir ve tüm fatura ve ödemeleri takip edebilirsiniz.

Hours Keeper, çalıştığınız tüm saatleri izlemek için en iyi araçlardan biridir. Uygulamayı kullandığınızda, saatlerinizi ve kazancınızı takip etmenizi kolaylaştırmak için başka hiçbir şey istemeyeceksiniz.

Bir e-posta adresiyle oturum açtıktan sonra zaman kaydı uygulamasında istemciler oluşturursunuz. Sürekli istihdam söz konusu olduğunda başka seçenekler de vardır. Müşteriler için saatlik ücretler ve telefon numarası ve e-posta adresi gibi iletişim bilgileri oluşturabilir, böylece onlara uygulamadan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Uygulama kendi sunucularında yedeklemeler oluşturur.

Kaydedilmemiş süreleri daha sonra manuel olarak ekleyebilir veya çalışma saatlerinizin başlangıcını ve bitişini planlayabilirsiniz. Çalışma sürelerini bir CSV dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz ve işvereniniz bunları bir tablo olarak görüntüleyebilir. Alternatif olarak, doğrudan PDF olarak çıktı almalarını sağlayabilirsiniz. Bu, genel bir bakış olarak işvereniniz için yeterlidir. Takvim görünümü hangi günlerde çalıştığınızı ve kaç saat çalıştığınızı gösterir.

İlginizi
çekebilir

Freelancer Çalışanların Ücretsiz Kullanabileceği 5 Tasarım Aracı

2. Swipetimes - Time Tracker

Swipetimes, güçlü ama çok basit bir proje tabanlı zaman izleyici uygulamadır. Çalışma zamanınızı veya izlemek istediğiniz diğer tüm aktiviteleri ölçmenize olanak sağlar. Kesinlikle mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunar ve zaman izlemeyi basit ve gerçekten zevkli hale getirir.

Çalışma süresini ölçmek için ideal bir uygulamadır. Çalışma sürelerini kaydetmeleri gereken serbest çalışanlar için ideal bir uygulamadır. Ayrıca öğrenme zamanlarını ölçmesi gereken öğrenciler için de ideal bir uygulamadır. Kısacası faaliyetlerinin zaman boyutunu izlemek isteyen herkes için ideal bir uygulamadır.

Swipetimes uygulamasında ilk olarak, "Work" projesini oluşturursunuz. Bu, akıllı telefonunuzun başlangıç ekranında hemen bir widget olarak oluşturulacaktır. Üzerine dokunmanızla birlikte, çalışma sürenizin duraklatılmış kaydını başlatır. Yapışkan bir bildirim, Swiptime'ın arka planda çalışma sürelerini kaydettiğini kalıcı olarak gösterir.

Haftanın her günü için bir hedef süre ayarlayabilirsiniz. Bu daha sonra tek tek günler için ve çalışılan gerçek saatlere göre toplamda tüm hafta için hesaplanır. Veriler Excel, CSV veya XML dosyası olarak dışa aktarılabilir. NFC etiketi, WLAN-SSID veya Geofencing ile zamanın otomatik olarak kaydedilmesini de sağlayabilirsiniz.

Temel işlev ücretsizdir ve kısıtlamaları daimi çalışanlar için önemsizdir. Ancak ikiden fazla müşteri profiline veya yedi projeye ihtiyacınız varsa veya verileri buluta aktarmak istiyorsanız, uygulama içi satın alımlar gereklidir.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz