image from netartmedia.net

Php Blog Scripti - Blog Lite

Blog Lite ücretsiz PHP Blog scripti ile kolayca bir blog sitesi kurun veya mevcut sitenize bir blog işlevi ekleyin. Kurulumu çok kolaydır, SEO dostu, duyarlı ve hızlı açılır.

Blog Lite, hızlı bir şekilde basit blog siteleri oluşturmanıza veya mevcut bir web sitesine blog işlevselliği eklemenize olanak tanıyan bir php scriptidir.

Diğer blog scriptlerinin aksine, MySQL veya benzeri herhangi bir veritabanı kullanmaz, bunun yerine verileri yerel XML dosyalarında depolar ve bu, siteyi daha hızlı hale getirir (ve herhangi bir MySQL sunucu yükü oluşturmaz) ve ayrıca kurulumu gerçekten kolaydır. Scripti kurmak için yalnızca dosyalarını kopyalamanız veya web sitenize veya tercih ettiğiniz klasöre yüklemeniz gerekir.

Ön uç ayrıca, blog tasarımını ve düzenini tercihlerinize veya proje gereksinimlerinize göre özelleştirmeyi veya mevcut sitelere entegre etmeyi kolaylaştıran şablonlar kullanıyor.

Blog Lite ayrıca farklı web sitesi yapılandırma ayarlarını kolayca yönetmeye, yeni blog gönderileri oluşturmaya veya mevcut olanları düzenlemeye ve blog görünümünü, hissini ve tasarımını özelleştirmeye olanak tanıyan duyarlı ve kullanıcı dostu bir yönetim paneliyle birlikte gelir. Markanızın kimliğine uyarlamayı kolaylaştırmak için site renklerini, logoyu, başlık arka planını vb. özelleştirmeye izin veren işlevsellik vardır ve ayrıca kendiniz oluşturup ekleyebilirsiniz, script esnek bir şablon sistemi kullanıyor.

Aşağıda Blog Lite ana özelliklerine hızlı bir genel bakış ve ayrıca ön uç ve yönetici panelinin canlı demolarına bağlantılar bulabilirsiniz.

Blog Lite Özellikleri

Blog Lite, blog gönderilerini kolayca yönetmeye, yeni gönderiler oluşturmaya, blog ayarlarını değiştirmeye ve diğerlerine izin veren, kullanıcı dostu ve duyarlı bir yönetim paneli ile birlikte gelir.

Özelleştirilmesi kolay

Ana site rengini kolayca değiştirebilir veya logonuzu ekleyebilir veya bir arka plan resmi ve tercih ettiğiniz metinle kendi ana sayfa başlığınızı oluşturabilirsiniz.

Ayrıca admin panelinden şablonu değiştirerek tasarımda değişiklik yapabilir veya varsayılan yazı tipini, varsayılan saat dilimini, tarih biçimini ve diğer ayarları değiştirebilirsiniz.

Blog gönderilerini yaz

Yeni bir blog yazısı oluştururken, kategoriyi seçebilir, başlığı girebilir ve içeriği dahil edilen web düzenleyiciyle biçimlendirebilirsiniz.

Ayrıca, ön uçtaki blog yazısı ayrıntıları sayfasında bir fotoğraf galerisi olarak gösterilecek olan yayınınıza birden fazla fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Ayrıca, blog sayfasında bir fotoğraf galerisi olarak gösterilecek olan yayınınıza birden çok fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Blog yazılarını yayınlama

Kullanıcılar, blog yazılarına kategoriye göre göz atabilir (kategori listesi ana menüde ve ayrıca blogun alt menüsünde gösterilir) ve ana sayfada en son yazıları görebilir. Sonuçlarda gönderiler, başlık resmi, başlığı, gönderi tarihi ve gönderi içeriğinin alıntılarıyla birlikte görünür.

Sosyal medya sayfalarına bağlantılar veren altbilgi bölümü

Altbilgi bölümü, blogun sosyal medya sayfalarına (yönetim panelinde ayarlandığı gibi) bağlantılar ve ayrıca en son blog gönderileri, hakkımda metni ve blog kategorilerine bağlantılar gösterir.

Farklı blog kategorileri oluşturmak için işlevsellik

Yönetici panelinden bir liste olarak ayarlayarak farklı blog kategorileri oluşturabilirsiniz ve daha sonra ana blog menüsünde görünerek kullanıcıların gönderilere kategoriye göre göz atmasına olanak tanır.

Yönetim panelindeki özel Blog Bilgileri sayfası, ek ayarları yapılandırmanıza ve blog hakkında bilgi girmenize, özel meta başlık, açıklama ve anahtar kelimeler belirlemenize, blog başlığı arka planını, logosunu ve başlığını değiştirmenize, Facebook, Instagram ve Twitter sosyal medya sayfaları url'lerinizi ayarlamanıza olanak tanır.

Blog yayını ayrıntıları sayfası

Blog yazısı ayrıntıları sayfası, blog içeriğinin ve blog fotoğraf galerisinin üstünde ve altında başlık arka planı ve yazı başlığını gösterir. Ayrıca blog gönderisinin tarihini, kategorisini gösterir ve blog gönderisini Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal medyada paylaşmak için bağlantılar içerir.

Dil desteği

Blog Lite'ın çevrilmesi kolaydır; herhangi bir yeni dile kolayca çevrilebilen, ön uç ve yönetici paneli arayüzünde görünen sözcüklerin ve mesajların bulunduğu bir dil (metin) dosyası kullanır. Ayrıca istek üzerine sağlayabileceğimiz hazır çeviriler de mevcuttur.

Ayrıca kurulumu çok kolaydır ve herhangi bir MySQL veya diğer ilişkisel veritabanı kullanmaz

 • Blog Lite herhangi bir MySQL veya başka bir ilişkisel veritabanı kullanmaz; bilgiler bunun yerine yerel XML dosyalarında depolanır.
 • Bu, kurulumu gerçekten kolaylaştırır, çünkü onu sunucunuza veya hosting paketinize kurmak için, yalnızca komut dosyalarını tercih ettiğiniz klasöre veya web sitesine kopyalamanız veya yüklemeniz gerekir.
 • Blog Lite, şifrelenmemiş tam kaynak kodları ile indirmeye sunulur, böylece siz veya sizin için çalışan geliştiriciler bunları değiştirebilir veya gerekirse bunlara yeni özellikler ekleyebilirsiniz.
 • Ön uç şablonu, en son Bootstrap sürüm 4 css kitaplığını kullanır, böylece onu özelleştirebilir veya kendi şablonlarınızı oluşturabilir veya web'de bulunan ana Bootstrap 4 şablonlarından birini entegre edebilirsiniz.

Demo sayfası için buraya tıklayınız.

Yönetim paneli demo sayfası için buraya tıklayınız.

 • Kullanıcı adı: administrator
 • Şifre: abc123

Not: Daha önce ücretsiz sunulan bu PHP blog scripti şu anda ücretli olarak satılmaktadır.

0
0
3
0
1
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar (8)

 • avatar
  dertli

  hocam sizin bu sitedeki script nedir ? sakıncası yoksa söyleyebilir misin? wordpress harici basit bir şey arıyorum. seosu olan güvenli ve hızlı bir blog portal tarzı bir script lazım. ücretsiz.ne tavsiyeedersiniz?

  Cevapla
 • avatar
  dertli

  hocam bu ücretsiz mi? sitesinde ücretli satılıyor bu sizin sitedeki tam script mi demo mu?

  Cevapla
 • avatar
  deniz ali

  Admin k.adı parola ne?

  Cevapla
 • avatar
  Alper

  Teşekkurler.Hiç bir blog a yazı yazmamıstım ilk olucak ve site hızı efsane diyebilirim 1salise bile diyemiyorum.teşekkurler. başka blog scriptleri kodluyormusun acaba yeni sürümleri vs çıkartıyormusun.

  Cevapla
 • avatar
  Alper

  Hocam sidebar ekleme şansımız varmı acaba temaya?

  Cevapla
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın