En İyi Binance Alternatifleri ve Benzer Kripto Borsaları

Binance oldukça popüler ve önde gelen bir kripto platformu, ancak burada denemeniz gereken en iyi Binance alternatifi kripto para borası var.

Günümüzde Binance ile benzer özellikler sunan birkaç kripto para platformu duyabilirsiniz. Birçoğu, kripto ticareti deneyimini geliştirmek için sürekli olarak bir dizi özellik sunar.

Tabii ki, bazı faktörler bir platformu diğerinden daha iyi hale getirir. Binance, kripto para borsasında yeni olarak kabul edilse de, halihazırda günde 2 milyar dolardan fazla işlem gerçekleştiriyor.

Yine de Binance'e alternatif benzer kripto para borsası alternatifleri bulabilirsiniz.

En İyi Binance Alternatifleri

Bu listede Binance platformuna ilk alternatif Coinbase. Bu platform hem ücretsiz hem de profesyonel sürümlerde mevcuttur. Ayrıca bir cüzdanla birlikte gelir, böylece başka bir üçüncü taraf satıcıdan yeni bir cüzdan kurmanıza gerek kalmaz.

Bunun dışında, bu platform, yatırımcıların kripto para alıp satmaları için oldukça güvenli bir ortam oluşturur ve sağlar. Ücretsiz veya ücretli sürümü kullansanız da aynı özelliklere sahip olacaksınız.

Tek fark, çizelgeleri ve göstergeleri görme seçeneklerinizdedir. Coinbase'i seveceksiniz çünkü:

  • Sağlam bir dizi altcoin seçeneği sunar.
  • Arayüz basit ve pratiktir.
  • Coinbase yüksek düzeyde likiditeye sahiptir.

Ücretsiz hizmetlerindeki tüm şartlara hakim olduktan sonra, deneyiminizi profesyonel sürümle yükseltebilirsiniz.

Binance'e benzeyen bir diğer uygulama ise KuCoin. Şirket Singapur merkezlidir ve bu seçeneği de göz önünde bulundurmalısınız. Binance'e benzer özellikler sunmanın dışında, bu platform çoğu ülkede mevcuttur.

Binance'in Singapur'da yasak olduğu göz önüne alındığında, KuCoin orada yaşayanlar için mükemmel bir seçim olabilir. Genel olarak, kripto borsaları için bir ticaret platformundan bekleyebileceğiniz standart araçlara sahiptir.

Bununla birlikte, ücretler oldukça düşüktür. İşlem başına yalnızca yüzde 0,1 ödemeniz gerekir. KuCoin, özellikle popüler olanlar olmak üzere çeşitli kripto paraların ticaretini yapmanızı sağlar.

Bu platform Binance kadar çok hizmet sunmuyor. Ayrıca bazı ülkelerde lisanslı değil..

Yine de KuCoin, kripto borsaları için iyi bir platform. Binance alternatif olarak bu uygulamayı düşünebilirsiniz.

Kraken, size uygun fiyatlar sunan alternatiflerden biridir. Bunun dışında bu platform, kripto borsa sahnesindeki en eski oyunculardan biridir. Bugüne kadar oldukça popüler olması, bu platformun ne kadar güvenilir olduğunu gösteriyor.

Avrupa, ABD, Kanada, Hong Kong, Malezya, Singapur ve diğer Asya ülkelerinde yaşıyorsanız bu platformu kullanabilirsiniz. Kraken özellikle Asya'da oldukça popüler.

Bu platformla ilgili en iyi şeylerden biri, çoğunlukla mevduat ücretlerini ödemeniz gerekmiyor. Profesyonel ya da yeni bir yatırımcı olsanız da, bu platform keyifli bir seçim olacaktır.

4. FTX

FTX, birçok yatırımcı için sağlam bir seçim haline geldi. Profesyoneller için bir dizi araçla birlikte gelir ve yeni başlayanlar için oldukça sezgiseldir.

Tüm yatırımcılar için mükemmel olan birkaç popüler çift seçeneği bulacaksınız. Genel olarak, FTX, kripto borsası alanında en yeni oyunculardan biridir. Şimdiye kadar, bu platform deneyim ve güvenliği ön plana koyuyor.

Yeni bir platform için oldukça çeşitli olan en az 102 kripto parayı destekler. Bunun dışında banka havaleleri ve kartlar dahil olmak üzere çeşitli ödeme seçenekleri sunar.

FTX, piyasadaki en iyi Binance alternatif platformlarından biri olmasına rağmen, ücretler listedeki diğer isimlerle karşılaştırıldığında en düşük değil. Yine de burayı bir sonraki ticaret hedefiniz olarak düşünebilirsiniz.

Huobi Global, deneyimli kripto yatırımcıları için kapsamlı bir ekosistem sağlayarak kullanıcıların çok çeşitli kripto para birimlerini satın almasına ve satmasına olanak tanır. Bununla birlikte, borsa, büyük pazarlarda yasal uyumluluğu sağlamayı başaramadı ve yeni başlayanlar, platformun çok sayıda aracı ve özelliği ile zorluk yaşayabilir.

Bunun yanında Huobi Global, popüler BTC/USDT ve ETH/USDT ticaret çiftlerinde derin likidite sağlayan, dünyanın en likit kripto borsalarından biridir. Huobi kullanıcıları, borsada 400'e yakın kripto para birimi ticareti yapabilir.

Huobi Global, %0,2'lik bir taban ücret almaktadır. Huobi Token (HT) sahipleri, işlem ücretlerinde bir indirim alır, bu da bir kullanıcının döviz cüzdanında ne kadar fazla HT'ye sahip olduğunu azaltır.

Gate.io, 2013'ten beri Çin'de faaliyet gösteren en eski kripto para borsalarından biridir. 2017'de Gate.io olarak yeniden adlandırıldıktan sonra en hızlı büyüyen kripto platformlarından biri oldu. Güçlü bir ticaret hacmine sahip olmasına rağmen, deneyimsiz yatırımcılar için genellikle en iyi başlangıç yeri olmadığı için platform arayüzü biraz dağınık görünüyor.

Gate.io, bir altcoin borsası olarak bilinir ve yaklaşık 400 farklı kripto para piyasasını içerir.

Çoğu altcoin borsası gibi, Gate.io da düşük ücretli bir hizmettir. Piyasadaki en düşük ücretli hizmet değil, ancak çeşitli indirimler var. Platformdaki bir işlem, toplam sipariş tutarının %0,2'sine mal olur.

Gate.io ekibi güvenlik konusunda bilgilidir. CER tarafından siber güvenlik açısından en iyi borsalardan biri olarak derecelendirilmiştir. Kullanıcıların hesaplarını güvence altına almalarının birden fazla yolu vardır ve platformun birçok yerleşik güvenlik mekanizması da vardır.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın