Ogznet.com

Android için En İyi Hatırlatma Uygulamaları

Çoğu insan, çok fazla bilgi ve sorumlulukla uğraşır ve her şeyi kafamızda tutabilmek neredeyse imkansızdır. Bu yüzden, hatırlatma uygulamaları ile bir yapılacaklar listesi tutmak faydalı olabilir.

En iyi hatırlatma uygulamaları:

Play Store'da size yardımcı olabilecek birçok Android hatırlatma uygulaması bulunmaktadır. İşte onlardan bazıları.

Google Asistan, kalite açısından diğer akıllı asistanların bir adım önünde  duruyor. Evinizdeki akıllı cihazları otomatikleştirmek, alışveriş listeleri ve çok daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz.

Yapılacaklar listesi açısından, basit Google Asistan sesli komutlarıyla listelerinize çeşitli görevler ekleyebilirsiniz. Ve IFTTT uygulamasını da kullanırsanız, her günün sonunda yeni görevlerin bir listesini kendinize otomatik olarak e-posta ile gönderebilirsiniz.

Todoist arayüz konusunda pek iyi değil. Arayüzü düz, beyaz ve büyük ölçüde basit.

Uygulama, ücretsiz bir sürümün yanı sıra Todoist Premium versiyonun sunuyor. Ücretsiz sürümde, görevleri projeler halinde organize etme, alt görevler oluşturma, not yazma ve öncelik seviyelerini değiştirme olanağına sahipsiniz.

Profesyonel sürüm, etiketler ve filtreler, otomatik yedeklemeler ve hatırlatıcılar, eklenebilir dosyalar, iCal senkronizasyonu ve üretkenlik izleme araçları ekler.

Yapışkan notlar, etrafındaki en güvenilir yapılacaklar listesi yönetim yöntemlerinden biridir. Google Keep, bu yaklaşımı PC'ler ve mobil cihazlar için kullanıcı dostu bir forma dönüştürüyor.

Bir hatırlatıcıyı tek bir nota yazabilir veya kontrol edilebilir öğelerle temel listeler oluşturabilirsiniz. Belirli bir görevi unutmak istemiyorsanız, Keep'e istediğiniz zaman size bir bildirim göndermesini söyleyebilirsiniz.

Zenkit To Do, basit ve akıcı bir yapılacaklar listesi ve görev yönetimi uygulamasıdır. Öne çıkan özelliklerden bazıları, liste organizasyonu için klasör desteği, diğer kullanıcılardan @ işareti ile bahsetme yeteneği, cihazlar arası senkronizasyon ve 2FA oturum açmayı içerir.

Uygulama ayrıca bir Wunderlist alternatifi arayan herkese hitap edecek; Bir zamanlar popüler olan uygulama, Microsoft'un 2015'teki satın alımını takiben Mayıs 2020'de nihayet tamamen kapatıldı. Özel içe aktarma aracı sayesinde tüm Wunderlist verilerinizi Zenkit To Do'ya taşıyabilirsiniz.

Zenkit'in bir Kanban panosu ve bir Gantt şeması da dahil olmak üzere bir dizi tavsiye edilebilir üretkenlik uygulaması sunduğunu unutmayın. Uygulamada oluşturduğunuz görevler tüm ürünler arasında senkronize edilir.

Microsoft, Wunderlist'in birçok özelliğini planlanan yapılacaklar uygulaması Microsoft To Do'ya entegre edebilmek için satın aldı.

 

Bugün Microsoft To Do üç yaşında ve her zamankinden daha iyi. İşletim sistemi ve Microsoft'un diğer üretkenlik uygulamalarıyla sıkı entegrasyonu sayesinde, yalnızca Windows kullanan herkes için mükemmel bir Android yapılacaklar listesi uygulamasıdır.

Elbette birçok Wunderlist kullanıcısı, eski uygulamanın en iyi özelliklerinden bazılarının hala eksik olduğunu iddia edecektir. Bununla birlikte, Microsoft'un kredisine göre, uygulama, neredeyse her ay kullanıma sunulan yeni özelliklerle aktif olarak geliştirilmektedir.

TickTick nispeten yeni bir uygulama, ancak hızla Android için en sevdiğimiz yapılacaklar listesi uygulamalarımızdan biri haline geldi.

Öne çıkan özelliklerinden biri akıllı listelerin kullanılabilirliğidir. Bunlar, seçtiğiniz parametrelere göre tüm projelerinizden görevler alabilir. Diğer önemli özellikler arasında ayrı notlar ve yorum bölümleri, ek desteği, takvim görünümü ve tekrar hatırlatıcıları bulunur.

Ücretli profesyonel plan, revizyon geçmişi, alt görev hatırlatıcıları ve takvim entegrasyonunu sunar.

TickTick'in aksine, Remember The Milk bu listedeki en eski uygulamadır. Beklediğiniz tüm özellikler (etiketler ve klasör tabanlı hiyerarşiler gibi) mevcuttur.

Gmail, Google Takvim, Twitter, Evernote ve daha fazlasıyla entegrasyonu var. Ayrıca, Remember the Milk'i diğer hizmetlere bağlayan uygulamaları bulmak için resmi Remember The Milk IFTTT sayfasını da inceleyebilirsiniz.

Yıllık ücretlendirilen profesyonel sürüm size renkli etiketler, gelişmiş sıralama, dosya ekleri ve yeni temalar sağlayacaktır.

Google, Google Görevler sayesinde listeye ikinci bir uygulama ekler. Keep'in yapışkan not yaklaşımından daha geleneksel bir yapılacaklar listesi arayüzü sunar. Bunu Google'ın Microsoft To Do'ya yanıtı olarak düşünün.

Son teslim tarihleri, kontrol listeleri, hatırlatıcılar, alt görevler ve sürükle-bırak görev önceliklendirmesini alırsınız. Google Görevler ayrıca Google'ın diğer uygulamaları ile de bütünleşir. Örneğin, uygulamayı doğrudan e-postalardan görevler oluşturmak veya görevlerinizin Google Takvim'de hatırlatıcı olarak görünmesini sağlamak için kullanabilirsiniz.

9. Any.do

Any.do, yıllardır Android için en iyi yapılacaklar listesi uygulamalarından biri olmuştur. Hatırlatıcılar, cihazlar arası senkronizasyon ve son teslim tarihler gibi tüm standart özellikleri sunar, ancak entegre takvim, uygulamanın gerçekten parladığı yerdir.

Takvimin dahil edilmesi ile hem ajandanızı hem de görevlerinizi senkronize tutmak için yalnızca bir uygulamaya ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Google, Slack, Salesforce, Alexa ve diğerlerinden takvim verilerini alabilirsiniz.

Any.do ayrıca sesli notları, konum tabanlı uyarıları, notları ve dosya eklerini destekler.

10. Trello

Yapılacaklar listelerinizi düzenlemenin "doğru yolu" yoktur; senin için ne işe yararsa onu yapmalısın. Normal görev yönetimi uygulamalarının size göre olmadığını fark ederseniz, not alma ve görev yönetimi iş akışınıza tamamen farklı bir yaklaşım deneyebilirsiniz.

 

En popüler alternatif yöntemlerden biri Japon Kanban sistemidir. Görevlerin ve ev işlerinin ilerlemesini izlemek ve günlüğe kaydetmek için kartları kullanır.

Kanban yönteminin önde gelen dijital versiyonu, Android'de bulunan Trello'dur.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz