Ogznet.com
Kilo Vermenize Yardımcı Olacak En İyi Uygulamalar Paylaş:
Healthy man photo created by drobotdean - www.freepik.com

Kilo Vermenize Yardımcı Olacak En İyi Uygulamalar

Sadece telefonunuza bakarak kilo veremezsiniz. Ancak, kalorilerinizi takip etmenize, bir egzersiz planı yapmanıza ve oturduğunuz yerden kalkıp hareket etmenize yardımcı olabilecek bir çok kilo verme uygulaması ve hatta oyunu var. İşte en iyi kilo verme uygulamalarının bir listesi.

Bu yazının içeriği: Kapat

Kilo vermek kolay değildir. Ancak, fazla kilolu insanların yapabileceği en sağlıklı şeylerden biri, doktorun ve sağlık uzmanlarının önerdiği şeyleri yapmak ve vücudunuzu olması gereken kilosuna getirmek için yapabileceklerinizdir. Bilim, son yirmi yılda çok ilerleme kaydetti. Ancak, kilo verme yöntemleri hiç değişmedi. Egzersiz yapmak, sağlıklı beslenme ve kalori alımınızı izlemek kilo vermek için en iyi yöntemdir.

Kilo verme uygulamaları, mobil cihazınıza indirebileceğiniz, kalori alımı ve egzersiz gibi yaşam tarzı alışkanlıklarınızı izlemenin kolay ve hızlı bir yolunu sağlayan kilo verme programlarıdır.

Kilo verme uygulamalarının kullanımı kolay olmakla kalmaz, faydalarının çoğu bilimsel kanıtlarla desteklenir. Çeşitli araştırmalar, kendi kendini izlemenin alışkanlıklarınız ve ilerlemeniz hakkındaki farkındalığı artırarak kilo vermeyi destekleyebileceğini göstermiştir.

Birçok modern uygulama ayrıca keto diyet programı, paleo diyeti ve vegan diyetlerini takip eden kişiler için özel destek sağlar.

En iyi kilo verme uygulamaları:

Size yardım edebileceğini iddia eden sayısız kilo verme uygulaması var. Kalori sayma ve yemek izleme uygulamalarından koşu ve fitness programı uygulamalarına kadar birçok seçenek var.

Yalnızca en iyi kilo verme uygulamaları sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir, bu nedenle aşağıdaki listeyi bir araya getirdik. Belirlediğiniz hedef ne olursa olsun, bunlara ulaşmanıza yardımcı olması için güvenebileceğiniz uygulamalar bunlardır.

İlginizi
çekebilir

En İyi Egzersiz ve Spor Uygulamaları

İşte size yardımcı olacak en iyi kilo verme uygulamaları:

 

Lose it! kalori saymaya ve kilo takibine odaklanan kullanıcı dostu bir kilo verme uygulamasıdır. Diyetinize sadık kalmanıza ve uygun  şekilde kilo vermenize yardımcı olan bir kalori sayacı ve yiyecek günlüğü sunar. Uygulamayı indirin, hedeflerinizi belirleyin ve kilo vermek için diyetinizi, yiyeceklerinizi ve egzersizlerinizi takip edin. Lose It ile karbonhidrat ve kalori alımını kolayca takip edin.

Kilonuzun, yaşınızın ve sağlık hedeflerinizin analizi yoluyla, Lose It! günlük kalori ihtiyaçlarınızı ve kişiselleştirilmiş bir kilo verme planı oluşturur.

Planınız oluşturulduktan sonra, yiyecek alımınızı, 33 milyondan fazla yiyecek, restoran öğesi ve markadan oluşan geniş bir veritabanından alan uygulamaya kolayca kaydedebilirsiniz.

Ek olarak, günlüğünüze bazı yiyecekler eklemek için uygulamanın barkod tarayıcısını kullanabilirsiniz. Sık girdiğiniz yiyecekleri kaydeder, böylece her yediğinizde listeden hızlı bir şekilde seçebilirsiniz.

Ayrıca günlük ve haftalık kalori alımıyla ilgili raporlar da alacaksınız. Uygulamayı kilonuzu takip etmek için kullanırsanız, kilo değişimlerinizi bir grafikte gösterecektir.

Lose It!, diğer birçok kilo verme uygulamalarından farklı olarak, yiyecek alımınızı ve porsiyon boyutlarınızı yalnızca öğünlerinizin fotoğraflarını çekerek izlemenize olanak tanıyan bir Snap It özelliğine sahiptir.

Araştırmalar, öğünlerinizin fotoğraflarını çekmenin, porsiyon boyutlarını daha doğru bir şekilde takip etmenize ve diyet alımınızdaki eğilimleri gözlemlemenize yardımcı olabileceğini ve bunların her ikisi de kilo vermeyi teşvik etmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Lose It'in bir diğer önemli özelliği! diğer kullanıcılarla yarışmalara katılabileceğiniz ve bir forumda bilgi paylaşabileceğiniz veya sorular sorabileceğiniz topluluk bileşenidir.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Bazı premium özelliklere ücretlidir.

Kalori sayımı birçok insanın kilo vermesine yardımcı olabilir. MyFitnessPal, kilo vermeyi desteklemek için kalori saymayı stratejisine entegre eden popüler bir uygulamadır.

MyFitnessPal günlük kalori ihtiyaçlarınızı hesaplar ve 11 milyondan fazla farklı gıdadan oluşan bir beslenme veri tabanından gün boyunca yediklerinizi kaydetmenize olanak tanır. Buna, takibi her zaman kolay olmayan birçok restoran yemeği bile dahildir.

Yiyecek alımınızı girdikten sonra, MyFitnessPal gün boyunca tükettiğiniz kalori ve besinlerin dökümünü sağlar.

Uygulama, toplam yağ, karbonhidrat ve protein tüketiminize genel bir bakış sağlayan bir grafik dahil olmak üzere birkaç farklı rapor oluşturabilir.

MyFitnessPal ayrıca bazı paketlenmiş gıdaların beslenme bilgilerinin girilmesini kolaylaştıran bir barkod tarayıcıya sahiptir.

Ayrıca MyFitnessPal ile kilonuzu takip edebilir ve sağlıklı tarifler arayabilirsiniz.

Ayrıca, ipuçlarını ve başarı öykülerini paylaşmak için diğer kullanıcılarla bağlantı kurabileceğiniz bir mesaj panosu vardır.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Bazı premium özellikler ücretlidir.

 

Noom, sürdürülebilir yaşam tarzı değişiklikleri yaparak kullanıcıların kilo vermelerine yardımcı olan popüler bir kilo verme uygulamasıdır.

Noom, belirli yaşam tarzı ve sağlıkla ilgili soruların yanı sıra mevcut kilo, boy, cinsiyet ve kilo verme hedeflerinize göre günlük bir kalori alımı belirler.

Noom uygulaması, kullanıcıların 3,5 milyondan fazla gıda içeren bir veritabanı kullanarak gıda alımını izlemelerine olanak tanır.

Bu uygulama aynı zamanda Noom kullanıcılarının kilo, egzersiz ve kan şekeri seviyeleri gibi diğer önemli sağlık göstergelerini kaydetmelerine olanak tanır.

Noom ayrıca çalışma saatleri boyunca sanal sağlık koçluğu sunar ve kullanıcılara dikkatli yeme uygulamaları gibi yararlı araçlar öğretir ve günlük olarak tamamlanması amaçlanan motivasyonel okumalar ve sınavlar sunar.

Bu araçlar, yiyecek ve aktivite ile daha sağlıklı bir dengeyi teşvik etmek içindir.

Noom, aylık veya yıllık yinelenen ücretli planlar ile kullanılabilir.

 

Bir destek sistemine sahip olmak kilo yönetimi için yardımcı olabilir. FatSecret, kullanıcılarına bu desteği sağlamaya odaklanmaktadır.

Uygulama, yiyecek alımınızı kaydetmenize, kilonuzu izlemenize ve topluluk sohbet özelliği aracılığıyla diğer insanlarla etkileşime girmenize olanak tanır.

Yalnızca diğer kullanıcılarla sohbet etmekle kalmaz, aynı zamanda benzer hedefleri olan kişilerle bağlantı kurmak için gruplara da katılabilirsiniz.

Araştırmalar, sosyal desteğe sahip kişilerin, kilo vermeyenlere göre kilo vermede ve sürdürmede daha başarılı olma eğiliminde olduğunu göstermiştir.

2010 yılında yapılan bir çalışmada, internette kilo verme topluluğuna katılan deneklerin yaklaşık %88'i, bir grubun parçası olmanın, cesaret ve motivasyon sağlayarak kilo verme çabalarını desteklediğini bildirdi.

FatSecret, yapabileceğiniz geniş bir sağlıklı tarif koleksiyonuna ek olarak, kilo verme yolculuğunuz hakkında başarılarınız ve dezavantajlarınız gibi bilgileri kaydedebileceğiniz bir günlüğe sahiptir.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Kullanmak için aylık veya yıllık ücretli planlardan birini satın almanız gerekmektedir.

Cronometer, beslenme, zindelik ve sağlık verilerini izlemenizi sağlayan başka bir kilo verme uygulamasıdır.

Diğer uygulamalara benzer şekilde, 300.000'den fazla gıdadan oluşan bir veritabanıyla birlikte kapsamlı bir kalori sayma özelliğine sahiptir. Ayrıca yediğiniz yiyecekleri kolayca kaydetmek için bir barkod tarayıcıya sahiptir.

Cronometer, kalori alımınızı kontrol altında tutarken optimum besin alımını elde etmenize yardımcı olmaya odaklanır. 82 mikro besin maddesini izler, böylece günlük vitamin ve mineral ihtiyaçlarınızı karşıladığınızdan emin olabilirsiniz.

Ayrıca belirli bir zaman aralığında kilo hedeflerinize doğru ilerlemenizi gösteren bir Trendler özelliğine de erişebilirsiniz.

Cronometer'ın bir başka benzersiz özelliği de Snapshots bölümüdür. Buraya, kilo verme yolculuğunuz boyunca karşılaştırmak için vücudunuzun fotoğraflarını yükleyebilirsiniz. Ayrıca vücut yağ oranınızı da tahmin edebilir.

Ek olarak, uygulama, diğer kullanıcılarla çeşitli beslenme konuları hakkında çevrimiçi tartışmalar başlatabileceğiniz bir forum sunar.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Tüm özelliklerinin kilidini açmak için, aylık veya yıllık ücretli planlara yükseltmeniz gerekir.

SparkPeople, kullanıcı dostu izleme araçlarıyla günlük öğünlerinizi, kilonuzu ve egzersizlerinizi kaydetmenize olanak tanır.

Beslenme veritabanı büyüktür ve 2 milyondan fazla gıda içerir.

Uygulama, yediğiniz paketlenmiş yiyecekleri takip etmeyi kolaylaştıran bir barkod tarayıcı içerir.

SparkPeople'a kaydolduğunuzda, egzersiz demo bileşenine erişim elde edersiniz. Bu, birçok genel egzersizin fotoğraflarını ve açıklamalarını içerir, böylece antrenmanlarınız sırasında doğru teknikleri kullandığınızdan emin olabilirsiniz.

SparkPeople'a entegre edilmiş bir puan sistemi de vardır. Alışkanlıklarınızı kaydedip hedeflerinize ulaştıkça, motivasyonunuzu artırabilecek "puanlar" kazanacaksınız.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Premium yükseltme aylık olarak ücretlendirilir.

MyNetDiary, kullanıcı dostu bir kalori sayacıdır. İnsanların kilo vermesine ve sağlıklı kalmasına yardımcı olacak bir dizi özellik sunar.

Kişiselleştirilmiş bir Günlük Kalori Alımını kullanarak, kalorilerinizi, beslenmenizi ve kilo kaybınızı takip etmenize yardımcı olur.

MyNetDiary, 845.000'den fazla doğrulanmış gıdadan oluşan bir veritabanı içerir, ancak kullanıcı tarafından eklenen ürünleri dahil ederseniz, 1 milyondan fazla gıda hakkında veri alabilirsiniz. Ayrıca 45'in üzerinde besin maddesi hakkında veri sunar.

Uygulama, öğünlerinizi, besinlerinizi ve kalorilerinizi görselleştirmenize yardımcı olacak raporlar, çizelgeler ve istatistikler sağlar.

Ayrıca, paketlenmiş yiyecekleri yerken kolayca günlüğe kaydetmek için bir barkod tarayıcı sunar.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Ayrıca aylık veya yıllık ücretli planları da alabilirsiniz.

Diyet konusunda yeniyseniz veya kilo vermeye nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, Lifesum gibi bir uygulama başlamak için harika bir yerdir. Özelliklerinin çoğu premium üyeler için ayrılmış olsa da, ücretsiz "klasik diyet" planı, başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

Uygulamayı indirip bir hesap oluşturduktan sonra, standart bilgileri doldurmanız ve bir hedef ağırlık / hedef tarih belirlemeniz istenecektir. Uygulama ayrıca, motive olmanıza yardımcı olması için bildirimlere izin vermenizi de isteyecektir.

Başlamak için ekranın altındaki artı işaretini tıklayabilirsiniz. Bu, kilonuzu, su alımınızı, egzersizinizi, kahvaltınızı, öğle yemeğinizi, akşam yemeğinizi veya atıştırmalıklarınızı kaydetmenize olanak tanır. Yiyecek eklerken, uygulamada arama yapabilir, bir barkodu tarayabilir veya en son favorilerden birini seçebilirsiniz. Uygulamanın tüm yiyecek analizlerini almak için ücretli sürüme geçmeniz gerekse de kalori, karbonhidrat, protein ve yağı ücretsiz olarak görüntüleyebilirsiniz.

"Diary" sekmesi, kaydedilen yiyeceklerinizi, su içmenizi ve egzersizlerinizi takip edecektir. Ayrıca, kalan kalorilerinizin, karbonhidrat proteininizin ve yağınızın dökümünü de gösterir.

"Me" sekmesinde favori tariflerinizi, yiyeceklerinizi, yemeklerinizi ve egzersizlerinizi takip edebilirsiniz. Burada, hedef kilonuzun zaman içindeki ilerlemesini de kontrol edebilirsiniz. Hatta bel ölçünüzü ücretsiz olarak kaydedebilir ve takip edebilirsiniz. "Statistics" altında, ortalama kalori alımınızı görüntüleyebilirsiniz.

"Recipes" sekmesi premium aboneler için ayrılmıştır. Yine de, uygulamanın diğer ücretsiz özellikleri, temel kalori alımınızı, kilo kaybınızı takip etmenize ve yemeğinizin, suyunuzun ve egzersizinizin kaydını tutmanıza olanak tanır. Bu, onu yeni başlayanlar için mükemmel kılar!

Doğru yapıldığında, aralıklı oruç, kilo vermenize yardımcı olabilir. Zero, oruç planınızı takip etmenize yardımcı olur, bir sonraki yemeğinize kadar dakikaları geri sayar. Ayrıca, her iki platformda da en yüksek puan alan uygulamalardan biridir. App Store ve Google Play Store'da sırasıyla 4,9 ve 4,6 yıldıza sahiptir.

Sağlığınızı iyileştirmek ve kilonuzu yönetmek için aralıklı oruç tutmanın gücünü ortaya çıkarın.

Zero’nun danışma ekibi, oruç protokolleri ve içerik oluşturucularına rehberlik eden Baş Tıp Sorumlusu Dr. Peter Attia da dahil olmak üzere dünyanın önde gelen doktorlarından ve araştırmacılarından bazılarını içermektedir.

Keto veya düşük karbonhidrattan basit kalori saymaya kadar hangi diyeti izlerseniz izleyin sağlıklı kilo hedeflerinize ulaşmanız için yardımcı olur ve Zero'nun uzman rehberliği ve içeriği sayesinde oruç tutarak daha sağlıklı bir yaşamın avantajlarından yararlanın.

 

Dayanıklılığı, gücü veya hareketliliği geliştirmeye odaklanmak isterseniz de Nike Training Club uygulaması sizin için doğru antrenmana sahiptir. Başlangıç, orta ve ileri düzey programlar ayrıca düşük etkili modifikasyonlar sunar, 15 ila 45 dakika arasında süren antremanlar ve HIIT, kuvvet antrenmanı ve koşu gibi kategorileri kapsar. Ayrıca, kilo vermek ve kas geliştirmek için Nike Master Trainer'lar tarafından yönetilen dört ila altı haftalık planlar var.

Kilo vermenize yardımcı olacak bir koşu rutinine bağlı kalmayı planlıyorsanız, Runkeeper en iyi uygulama seçimidir. Koşarken ihtiyacınız olan tek şey telefonunuzdur (ancak bazı aktivite izleme cihazları ve kalp atış hızı monitörleri ile entegre edilebilir). Koşu ve kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için bir antrenman programını takip ederek hızınızı ayarlayın ve zorluklara katılın.

DietBet, kilo vermek için bir grup çalışması fikrini kullanan motivasyonel kilo verme uygulamasıdır. Grup olarak ne kadar çok kilo verirseniz, oyunun sonunda o kadar çok kazanırsınız. Oyunlar, kilonuzun yüzde 4'ünü kaybetme hedefiyle bir ay (Kickstarter) veya kilonuzun yüzde 10'unu kaybetme hedefiyle altı ay (Transformer) uzunluğundadır. Profesyonel fitness eğitmenleri, beslenme uzmanları ve sağlıklı yaşam guruları da dahil olmak üzere uzmanlar tarafından sunulan oyunları oynayın. En çok ihtiyaç duyduğunuz anda motivasyon bulun.

Couch to 5K, bir koşu alışkanlığı başlatmak ve ilerlemelerini takip etmek isteyen, yeni başlayan herkes için bir koşu programıdır. Uygulama, dokuz haftalık bir süre boyunca haftada üç kez 20 ila 30 dakika boyunca koşma alışkanlığına bağlı kalmalarını teşvik ederek, hareketsiz kullanıcıları koşuculara dönüştürmeye yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Son söz

Hangi kilo verme uygulamasını indirdiğiniz önemli değil, diyetinizde veya egzersiz rutininizde büyük değişiklikler yapmadan önce doktorunuza danışın. Bu uygulamaların her biri bir dizi günlük kalori önerirken, hiçbir şey eğitimli bir tıp uzmanının tavsiyesinin yerini alamaz.

Tüm bu uygulamalar ücretli premium abonelik seçenekleri sunarken, kilo vermenizi veya sağlıklı beslenme yolculuğunuzu takip etmeye başlamak için hiçbir şey harcamanıza gerek yoktur. Her uygulamada bulunan ücretsiz özellikler, kalori saymaya başlamanıza, öğününüzü kaydetmenize ve ilerlemenizi takip etmenize yardımcı olmak için yeterlidir.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz