Android için En İyi 3 İnternet Güvenlik Duvarı Uygulaması

Güvenlik konusunda endişeleriniz varsa, güvenlik duvarı sizin için önemli bir konudur. İnsanlar artık akıllı telefonları kullandığından, birçok kişi uygulamalar oluşturuyor. En çok kullanılan akıllı telefon olan Android, Play Store’da milyonlarca uygulamaya sahiptir. Bu nedenle, telefonunuzu bir güvenlik duvarı ile korumanız gerekir. Aşağıda, birçok kişinin kullandığı Android için en iyi güvenlik duvarı uygulamalarını var.

Android için en iyi güvenlik duvarı uygulamaları hakkında daha fazla konuşmadan önce, güvenlik duvarını biraz anlamanız gerektiğini düşünüyoruz. Güvenlik duvarı tam olarak telefonunuzun kontrolünü ele alan ve aynı zamanda yöneten bir araçtır. Güvenlik duvarı, harici uygulamalar veya hizmetlerin internet erişimlerini kontrol eden bir uygulamadır.

Basitçe, bir güvenlik duvarı internet bağlantısını kontrol eden ve yöneten bir sistemdir. Birçok insanın girip çıktığı bir binanız olduğunu hayal edin. Bir lobiniz olmalı. Lobide birisine güvenlik eşlik ediyor. Bu güvenlik, güvenlik sistemine göre kime izin verilip verilmeyeceğine karar verir. Güvenlik duvarının Android'inizde yaptığı şey budur. Android için en iyi güvenlik duvarı uygulamaları, telefonunuzu güvenilmeyen veya potansiyel olarak tehlikeli şeylerden koruyan bir "güvenliktir".

Güvenlik duvarı uygulaması, internete bağlanacak ve bağlanamayacak herhangi bir uygulamayı seçmenize yardımcı olur. Ayrıca reklam içeren uygulamaları hatırlatır ve onları engeller. Ayrıca, güvenlik duvarı uygulaması hangi uygulamaya yalnızca wifi, 4,5G ve daha pek çok şey aracılığıyla izin verileceğini belirleyebilir. Android için en iyi birkaç güvenlik duvarı uygulaması, ek özelliklerle size yardımcı olur. Temel olarak, bu uygulamanın Android'inizde olması, telefonunuzun kontrolünü daha fazla elinize almanızı sağlar.

Android İçin En İyi Güvenlik Duvarı Uygulamaları

1. NetGuard

Güvenlik duvarı uygulamasını yeni duyduysanız, NetGuard sizin için en iyi seçimdir. Arayüzü nedeniyle NetGuard'ı kullanmak kolaydır. NetGuard, bir VPN'nin parçası olarak çalışan bir güvenlik duvarı uygulamasıdır. Telefonunuzda bu uygulamaya sahip olduğunuzda, içerideki uygulamalar üzerinde zaten tam kontrole sahip olduğunuz anlamına gelir. İnternet bağlantınızı yönetebildiğiniz için daha uygundur.

Bu uygulamayı yükledikten sonra NetGuard'ı etkinleştirmeniz gerekir. Bundan sonra, telefonunuzun kontrolünü elinize alabilirsiniz. Hangi uygulamanın mobil veri veya yalnızca wifi kullanmasına izin verildiğine dair kararınızı verin veya sadece engelleyin. Ayrıca, bu uygulama reklamları engellemenize yardımcı olur. Bu uygulama acemi kullanıcılar için idealdir.

2. AFWall+ 

Telefonunuzda root erişimi varsa veya en azından bu konuda daha fazla bilgiye sahipseniz, AFWall+ mükemmel bir uygulamadır. AFWall+'ı çalıştırmak, Android'inizin kontrolünü ele almak için daha derine inmenizi sağlar. İnternet trafiğini kontrol etmenizi sağlayan bir “iptables” var. Bu, telefonunuzun gerçek sahibi olduğunuzu kanıtlar.

Bağlantıyı VPN üzerinden kullansanız da kullanmasanız da sorun olmaz. Ancak bir VPN üzerinden bağlantı kurarsanız, önceki ayar gibi olacaktır. Bir başka ilginç şey de AFWall+'ın internet hızını kontrol etmenize izin vermesidir. Bu uygulamanın XDA'daki geliştiricilerden birine ait olduğunu bilerek, bu güvenlik duvarı uygulamasını yüklemekten çekinmemelisiniz.

NoRoot Firewall'un birçok kişi için Android için en iyi güvenlik duvarı uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Bazı farklı özellikler arıyorsanız, telefonunuzda NoRoot Güvenlik Duvarı olmalıdır.

NoRoot Güvenlik Duvarı, şu anda IPv6'yı desteklemediğinden NoRoot Güvenlik Duvarı LTE'de çalışmayabilir.

NoRoot Güvenlik Duvarı, kişisel bilgilerinizin internete gönderilmesini önler. NoRoot güvenlik duvarı, bir uygulama internete erişmeye çalıştığında sizi uyarır. Tek yapmanız gereken İzin Ver veya Reddet düğmesine basmak.

NoRoot Güvenlik Duvarı, IP adresi, ana bilgisayar adı veya alan adına göre filtre kuralları oluşturmanıza olanak tanır. Bir uygulamanın yalnızca belirli bağlantılarına izin verebilir veya reddedebilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın