0850’li Numara Tahsisi İle Kurumsal Kimliğinizi Güçlendirebilirsiniz

0850’li numaralar VoIP uyumlu sabit numaralar olmaları sayesinde SIP uyumlu cihazlar ve uygulamalar aracılığıyla internet bağlantısının olduğu her yerde kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Hizmet sektöründe alternatifin ve rekabetin giderek artması sonucunda işletmeler için birinci öncelik müşteri memnuniyetinin sağlanması olmuştur. İşletmeler çağrı merkezi yazılımı sayesinde; satış sonrası müşteri hizmetleri, potansiyel müşterilere daha kısa sürede ulaşabilmek, teknik  destek, pazar araştırması, ürün tanıtımı ve satışı yapmak gibi birçok farklı ihtiyacını gerçekleştirebilmektedir. Yenilikçi bir vizyona sahip olan Kobikom 0850’li numara tahsisi ve çağrı merkezi yazılımı hizmetleriyle müşterilerine ihtiyaç duydukları desteği yüksek kalitede ve uygun fiyatlarla sağlamaktadır. 

İşletmeler 0850 numara tahsisi sayesinde eski teknolojinin ürünü olan bakır telefon kablolarından kurtulma ve yeni nesil iletişim altyapısından yararlanma imkanını elde ederler. VoIP altyapısıyla çalışma özelliğine sahip olan 0850’li hatlar işletmelerin iletişim altyapısını dijitalleştirmesi konusunda önemli bir role sahip bulunmaktadır. Kobikom 0850’li numara tahsisi ile alınacak 0850’li numaralar ücretsiz ve özel ücretli numara olarak ikiye ayrılır. Özel ücretli 0850’li numaralar ardışık rakamlardan oluşmakta ve numaranın özelliğine göre ücretlendirilmektedir. Ücretsiz 0850’li numaraların içinde ise genelde ardışık rakamlar yer almaz. 0850’li numaralar tıpkı 444 numaralar gibi alan kodu içermeyen konumundan bağımsız numaralar olma özelliğine sahiptir. Gerekli adres beyanında bulunulması durumunda her ilde bireysel ya da kurumsal olarak 0850’li numara tahsisi yapılabilmektedir.

Kobikom çağrı merkezi yazılımı birçok avantajlı özelliği sayesinde farklı ölçekteki işletmeler tarafından kullanılabilir. Süreçlerin işletmeler ve müşteriler için son derece konforlu bir hale gelmesinde önemli bir görev üstlenir. İstenmeyen numaraların engellenebilmesi özelliği sayesinde spam aramalar ve botlar ortadan kaldırılabilir. İstenmeyen aramaların engellenmesi işletmenin farklı ve faydalı konulara odaklanabilmesini sağlar.

Çağrı yoğunluğunun fazla olduğu durumlarda arayan müşteriler tuşlama yaparak geri arama talebi bırakabilirler. Böylece santralde uzun süre beklemelerinden dolayı zaman kaybetmezler. Bunun sonucunda hem santral gereksiz yere meşgul edilmemiş olur hem de müşteri memnuniyetsizliği oluşmaz. Önceden belirlenen sayıda müşteri temsilcisi müsait duruma geldiğinde santral geri arama talebi bırakan müşterileri kayıt sırasına göre arar ve müsait olan müşteri temsilcilerine aktarır.

Çağrı merkezi yazılımı sayesinde gelen çağrılar arayan ülke numarasına, seçilen dile, yetkinliğe ya da belirlenen herhangi bir kritere göre gruplandırılan ekiplere yönlendirilebilir. Bu özellik arayan kişilerin doğru ekiplere ve kişilere aktarılmasını sağlar. 

Çağrı merkezi yazılımının en önemli özelliklerinden bir diğeri mevcut görüşme beklemeye alınarak aynı anda üçüncü bir kişiyle ayrı bir görüşme başlatılabilmesidir. Bu işlemin ardından çağrı aranılan kişiye transfer edilebilir ya da çağrılar birleştirilerek konferans görüşme yapılabilir.

Aynı telefon numarasıyla aynı anda istenilen sayıda çağrı alınıp yapılması mümkün olduğundan çağrı merkezinde sim kartlarla ya da GSM Gateway’le uğraşma gerekliliği kalmaz. Ayrıca çağrı merkezinden dış arama yapılması durumunda konuşulan süre kadar ödeme yapılabilmesi avantajından da yararlanılabilir.

Kobikom’da Farklı İhtiyaçlara Yönelik Çözümlere Erişebilirsiniz

Çağrı merkezi yazılımı işletmelere gelişmiş IVR çözümleri, gelişmiş raporlar, gelişmiş yönlendirme, planlanmış otomatik raporlar, kuyrukta geri arama, telefonla kredi kartı ödeme alma, TTS entegrasyonu, gelişmiş API çözümleri, otomatik çağrı dağıtıcı gibi ihtiyaçlarının üst düzey kalite ile karşılanmasına yönelik çözümler sunma konusunda oldukça başarılı bir yenilik olarak kabul edilmektedir.

Bulut santrale gelen çağrıların IVR teknolojisi katmanlı menü olarak ayarlanması mümkündür. Böylece birden çok birime ya da şubeye kendilerine özel bir IVR tanıtımı yapma, birden fazla karşılama anonsu ve her bir tuşlama altına yeni IVR senaryosu oluşturma imkanı verilir. Bulut santral üzerinden gerçekleşen gelen, giden, kaçan ve cevapsız çağrılar günlük, haftalık, aylık ve belirli bir tarih aralığında olacak şekilde raporlamak mümkündür.

Santral üzerinde meydana gelen çağrı akışı günün saatlerine, haftanın ya da ayın günlerine göre otomatik olarak belirlenen günde ve saatte mail adresine iletilebilir. Ayrıca otomatik raporlar yalnızca dışarıdan gelen çağrılar, yalnızca dahililer arasında yapılan çağrılar ve kaçan çağrılar olarak da alınabilir.

Kobikom Bulut Santral üzerinden sunulan özellikler API servisleriyle dış uygulamaların kullanılmasına imkan verir. Bu sayede API servisleri kullanılarak çağrı başlatılması, çağrı bekletilmesi, çağrı sonlandırması, çağrı transferi gibi gelişmiş özelliklerden yararlanılabilir.

Çağrı merkezi yazılımı hastaneler, e-ticaret ve perakende, finansal hizmetler, teknik servis, emlak, sigorta ve seyahat turizmi başta olmak üzere birçok farklı sektörde sıklıkla kullanılır. Bulut tabanlı çağrı merkezi çözümü işletmelerin donanım maliyetlerinden kurtulmasını sağladığı gibi kullanımının ve yönetiminin kolaylığı ve son derece güvenli olmasıyla da ön plana çıkar. Herhangi bir cihazla her yerden bağlantı kurma imkanını sağlamasının yanı sıra her şey portaldan kolayca kontrol edilmesi ve hat meşguliyetinin ortadan kaldırılması konusunda da oldukça avantajlıdır.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın